Wojciech Ferens zasila szeregi Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Włodarze Aluron Virtu Warty Zawiercie w ostatnim czasie regularnie ogłaszają transfery kolejnych zawodników, którzy zagrają w drużynie. Dziś klub poinformował, że nowym przyjmującym zawiercian został, były zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Wojciech Ferens. Kontrakt siatkarza będzie obowiązywał do 2021 roku.

 

Kolejny przystanek na Śląsku

 

Przygodę z siatkówką Wojciech Ferens rozpoczynał w Radomiu, gdzie grał do 2010 roku. W późniejszych latach na plusligowych parkietach przyjmujący występował w takich zespołach jak Indykpol AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk. Najwięcej szans na grę przyjmujący miał w Olsztynie, Kędzierzynie-Koźlu czy w zespole z Bielska-Białej. W późniejszych czasach siatkarz na boisku pojawiał się tylko zadaniowo albo wcale przez co skutkowało tym, że przed sezonem 2018/2019, w poszukiwaniu szans na grę, Wojciech Ferens zdecydował się na wyjazd do ligi francuskiej. Przyjmujący bronił barwy drużyny AS Cannes, jednak jeszcze w trakcie rozgrywek zdecydował się na powrót do PlusLigi. Przyjmujący w styczniu 2019 związał się kontraktem z Jastrzębskim Węglem i zajął miejsce Salvadora Hidalgo Olivy. Wojciech Ferens prezentował się z dobrej strony wchodząc na boisko najczęściej zadaniowo, jednak równie często brał na swoje barki ciężar gry. Na zakończenie sezonu przyjmujący wraz z zespołem wywalczył brązowy medal. Wojciech Ferens nie zdecydował się jednak na pozostanie w Jastrzębiu, a jego wybór padł na niespodziankę ostatnich rozgrywek, jaką była drużyna Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Wojtek idealnie pasuje do naszego składu. Ma cechy pasujące do Jurajskiego Rycerza. Nie ma dla niego straconych piłek, w każdym meczu daje z siebie maksimum umiejętności. Liczymy na to, że dzięki przyjściu Wojtka poziom przyjęcia naszej drużyny podniesie się” – mówi prezes klubu, Kryspin Baran.

 

 

Po niezwykle udanym sezonie 2018/2019 w Zawierciu rozpoczęła się przebudowa zespołu. W ostatnim czasie włodarze klubu poinformowali o zawodnikach, którzy zdecydowali się na pozostanie w zespole na kolejny rok, a są to między innymi Alexandre Ferreira i Marcin Waliński z którymi rywalizację o miejsce w składzie toczyć będzie Wojciech Ferens. Wszystkie zmiany w zespole mają pomóc zawiercianom w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu w PlusLidze oraz w Pucharze Challenge, gdzie w 1/16 finału Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzy się z bułgarskim Hebar Parazdzhik.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne