Paweł Woicki wybrał skład na Uniwersjadę

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Paweł Woicki, podał skład na 30. Letnią Uniwersjadę rozgrywaną w tym roku w Neapolu. Zmagania w tym turnieju rozpoczną się 3 lipca i potrwają do 14 lipca. Biało-czerwoni w fazie grupowej turnieju we Włoszech będą rywalizowali z Kanadyjczykami, Brazylijczykami, Francuzami i Irańczykami.

 

Trener zadowolony

 

Paweł Woicki nie kryje zadowolenia z przebiegu przygotowań do Letniej Uniwersjady. Chwali podejście zawodników, a także liczy na rozegranie towarzyskiego spotkania już we Włoszech. „Miejmy nadzieję, że wszyscy będą zdrowi. Przygotowania wyglądają bardzo dobrze, chłopaki podchodzą do nich bardzo profesjonalnie. Jeżeli się uda, to będziemy chcieli jeszcze we Włoszech rozegrać mecz sparingowy” – mówi trener kadry akademickiej siatkarzy. Warto zaznaczyć, że w ostatecznym składzie zawodników, którzy wezmą udział w tej prestiżowej imprezie znajduje się dwunastu siatkarzy, choć w przygotowaniach uczestniczyło trzynastu. Obecnie podopieczni Pawła Woickiego biorą udział w ostatnim zgrupowaniu, które miejsce ma w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale. Po konsultacji z trenerem reprezentacji Polski, Vitalem Heynenem, podjęto decyzję, iż do Włoch nie uda się Bartosz Filipiak, który obecnie wraz z kadrą seniorską przebywa w niemieckim Lipsku, gdzie w weekend zostanie rozegrany turniej Ligi Narodów.

 

 

Podekscytowanie rośnie

 

Michał Kędzierski nie ukrywa podekscytowania związanego ze zbliżającą się 30. edycją Uniwersjady Letniej w Neapolu.  Podkreśla także, że reprezentacja Polski będzie jedną z silniejszych ekip na tym turnieju. „Szczerze mówiąc nie możemy się już doczekać rozpoczęcia uniwersjady. Mamy naprawdę mocny zespół, który może powalczyć o wysokie cele” – mówi kapitan zespołu. Biało-czerwoni zmagania we Włoszech otworzą pojedynkiem z Brazylią, który będzie miał miejsce zaledwie dwa dni po ceremonii otwarcia, czyli 5 lipca o godzinie 17:30. Następnego dnia naprzeciw podopiecznych Pawła Woickiego staną Francuzi, a w poniedziałek 7 lipca podejmą oni reprezentację Iranu. Po dniu wolnym, 8 lipca, Polacy powrócą do rywalizacji 9 lipca i czekać ich będzie starcie z ekipą z Kanady. Paweł Woicki podkreśla, że po mimo znajomości składu Brazylijczyków,  najważniejsze jest skupienie się na własnej grze. „Mamy skład Brazylijczyków, ale przede wszystkim będziemy koncentrować się na swojej grze. To będzie najważniejsze” – mówi szkoleniowiec, Paweł Woicki.  Natomiast drugi trener reprezentacji Polski na Uniwersjadę w Neapolu wspomina o potencjale drużyny i o tym, że nie tylko on odegra ważną rolę. „Gdybyśmy mówili o pierwszych reprezentacjach, to bez wątpienia mielibyśmy do czynienia z grupą śmierci. Mamy naprawdę zespół z olbrzymim potencjałem, ale musimy pamiętać, że do zdobycia medalu potrzebne jest też zdrowie i szczęście. Jeśli będziemy je mieli to będzie dobrze” – powiedział Daniel Pliński.

 

 

Skład Reprezentacji Polski siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu:

 

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub

 

Przyjmujący: Paweł Halaba , Kamil Semeniuk, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik

 

Atakujący: Damian Domagała

 

Środkowi: Jan Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec

 

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski

 

Sztab szkoleniowy: Paweł Woicki (I trener), Daniel Pliński (II trener), Mateusz Nykiel (statystyk), Natalia Bała (fizjoterapeuta), Artur Słomka (kierownik drużyny)

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne