Znamy program meczów Polaków na Uniwersjadzie

Podczas Letniej Uniwersjady, która będzie rozgrywana w Neapolu od 3 do 14 lipca reprezentacja Polski zmierzy się z Brazylią, Francją, Iranem oraz Kanadą. Po raz trzeci w historii Włosi będą organizatorami tego wydarzenia, wcześniejsze edycje miały miejsce w Turynie, Rzymie i na Sycylii.  

 

Nie pierwszy raz

 

Italia nie pierwszy raz podejmuje się organizacji tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest Letnia Uniwersjada. W przeszłości pełniła rolę gospodarza trzykrotnie, a mianowicie w 1970 roku w Turynie, w 1975 roku w Rzymie oraz w 1997 na Sycylii. Tegoroczna edycja będzie zatem czwartą rozgrywaną we Włoszech.  Do udziału w Letniej Uniwersjadzie w Neapolu zgłosiło się ośmiu tysięcy sportowców pochodzących z ponad 150 krajów całego świata. Ceremonia otwarcia odbędzie się 3 lipca na Stadionie San Paolo i wystartuję o  godzinie 21:00. W szeregach akademickiej reprezentacji Polski znajduje się blisko 200 osób, lecz warto zwrócić uwagę na powrót siatkarzy, którzy po raz ostatni zaprezentowali się na uniwersjadzie w 2013 roku w Kazaniu i wówczas sięgnęli oni po srebrny medal.

 

 

Formuła rozgrywek

 

Turniej siatkówki obsadzony jest dwudziestoma drużynami, które zostały rozdzielone na cztery grupy. Z każdej z nich awansują po dwa najlepsze zespoły, które wezmą udział w ćwierćfinałach. Kadra polskich siatkarzy obecnie bierze udział w czwartym okresie przygotowawczym, który odbywa się w Spale. Podczas poprzedzające trzech etapów przygotowań zawodnicy przebywali w Nowym Dworze Mazowieckim (dwa) i  w Zakopanem.

 

 

Groźni rywale

 

Trener polskiego zespołu, Paweł Woicki, zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne przetarcie czeka jego podopiecznych. „Na pewno silnych rywali nie zabraknie. Brazylia awizuje skład oparty na roczniku 1997” – mówi szkoleniowiec polskiej drużyny na Letnią Uniwersjadę, Paweł Woicki.  Zwraca także uwagę na znanych fanom siatkówki zawodników, którzy pojawią się na turnieju. W szerokiej kadrze Rosji jest m.in. dwóch zawodników Zenitu Kazań.

 

 

 

Grupa A: Chile, Czechy,  Hongkong, Tajwan, Ukraina

 

 

Grupa B: Chiny, Korea, Portugalia, Rosja, Stany Zjednoczone

 

 

Grupa C: Brazylia, Francja, Iran, Kanada, Polska

 

 

Grupa D: Argentyna, Japonia, Meksyk, Szwajcaria, Włochy

 

 

Program gier Polaków:

 

5 lipca

Polska – Brazylia 17.30

 

6 lipca

Polska – Francja 17.30

 

7 lipca

Polska – Iran 12.00

 

8 lipca dzień wolny

 

9 lipca

Polska – Kanada 17.30

 

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne