Kamil Kwasowski zamyka skład GKS-u Katowice

Ostatnim zawodnikiem, który podpisał umowę z GKS-em Katowice jest Kamil Kwasowski, który ostatnie dwa sezony spędził w Radomiu. Zakontraktowanie Kwasowskiego oznacza, że skład katowickiego zespołu na sezon 2019/2020 został skompletowany, a drużynę w nadchodzących rozgrywkach prowadził będzie Dariusz Daszkiewicz. 

 

Czas na nowe wyzwanie

 

Kamil Kwasowski swoją przygodę z PlusLigą rozpoczął w drużynie z Bielska-Białej, w której występował przez cztery sezony (2013-2017). Przed starem rozgrywek 2017/2018 przyjmujący związał się kontraktem z Cerradem Czarnymi Radom i po roku spędzonym w tym klubie zdecydował się na przedłużenie umowy, więc w minionym sezonie Kwasowski nadal bronił barw radomskiego zespołu.  Po dwóch latach przyjmujący zdecydował się na zmianę i podpisał umowę z GKS-em Katowice. „To bardzo ambitny zawodnik, który z pewnością wiele wniesie do naszego zespołu i wzmocni rywalizację na przyjęciu. Dysponuje także bardzo dobrą zagrywką, co jest jego dodatkowym atutem. Bardzo na niego liczymy w nadchodzącym sezonie, podobnie jak na pozostałych siatkarzy” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice. O miejsce w wyjściowym składzie katowickiej drużyny Kwasowski rywalizował będzie z Rafałem Szymurą, Adrianem Buchowskim oraz Jakubem Szymańskim.

 

Skład skompletowany

 

Wraz z zakończeniem sezonu 2018/2019 zespół z Katowic opuściło aż dwunastu zawodników: Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Bartosz Mariański, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux oraz Gonzalo Quiroga. Zmianie ulegnie również sztab szkoleniowy. Z klubem pożegnali się trener Piotr Gruszka, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz Andrzej Zahorski, Adrian Brudnicki i Grzegorz Krystkiewicz. Nowym szkoleniowcem zespołu z Katowic został Dariusz Daszkiewicz, a w miejsce siatkarzy, którzy zdecydowali się opuścić katowicki zespół, włodarze zakontraktowali: Jana Firleja, Jakuba Jarosza, Wiktora Musiała, Miłosza Zniszczoła, Jana Nowakowskiego, Kamila Drzazgę, Rafała Szymurę, Adriana Buchowskiego, Jakuba Szymańskiego, Kamila Kwasowskiego, Dustina Wattena, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz Szymona Gregorowicza. Kontrakt z klubem przedłużyło jedynie dwóch zawodników: Maciej Fijałek oraz Emanuel Kohut.

 

Kadra GKS-u Katowice na sezon 2019/2020 prezentuje się następująco:

 

Rozgrywający: Jan Firlej, Maciej Fijałek

 

Atakujący: Jakub Jarosz, Wiktor Musiał

 

Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Emanuel Kohut, Jan Nowakowski, Kamil Drzazga

 

Przyjmujący: Rafał Szymura, Adrian Buchowski, Jakub Szymański, Kamil Kwasowski

 

Libero: Dustin Watten, Szymon Gregorowicz

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu/informacja własna