Bartosz Firszt dołącza do Cerradu Czarnych Radom

Karuzela transferowa przed sezonem 2019/2020 trwa w najlepsze, a część zespołów zakończyła już kompletowanie składów. Dzisiaj włodarze Cerradu Czarnych Radom poinformowali o zakontraktowaniu kolejnego zawodnika, którym jest  Bartosz Firszt. Kontrakt młodego przyjmującego będzie obowiązywał do zakończenia rozgrywek.

 

Czas na debiut

 

Bartosz Firszt przygodę z siatkówką rozpoczął w 2009 roku kiedy to występował w barwach MUKS-u Huragan Wołomin. W wołomińskim zespole młody przyjmujący spędził pięć lat, a później przeniósł się do zespołu KS Metro Warszawa z którym w 2018 roku sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Bartosz Firszt w 2016 roku trafił również do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie został kapitanem reprezentacji Polski juniorów z którą wywalczył złoty medal Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA oraz szóste miejsce podczas Mistrzostw Europy U-20. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 młody przyjmujący podpisał kontrakt ze Stocznią Szczecin, jednak ostatecznie rozgrywki spędził na wypożyczeniu. Bartosz Firszt w ostatnim sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego zespołu BBTS-u Bielsko-Biała z którym ostatecznie zajął piąte miejsce. Młody siatkarz wystąpił w dwudziestu siedmiu spotkaniach i dla swojego zespołu zdobył prawie dwieście „oczek”, a czas spędzony na parkietach I Ligii pozwolił przyjmującemu na zdobycie doświadczenia. Bartosz Firszt  miał również okazję trenować w jednym z najlepszych klubów w Europie, bowiem przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/2019, na czas okresu przygotowawczego, dołączył do drużyny Cucine Lube Civitanovy. Teraz Bartosz Firszt będzie miał okazją zadebiutować na plusligowych parkietach bowiem w sezonie 2019/2020 dołączy do piątej drużyny ostatnich rozgrywek, Cerradu Czarnych Radom.

 

 

Być co raz wyżej

 

Rozgrywki 2018/2019 były dla radomskiego zespołu niezwykle udane. Radomianie mieli szansę na awans do półfinału mistrzostw Polski, jednak ostatecznie przegrali tę rywalizację z zawiercianami. Drużyna ostatecznie zajęła piąte miejsce, pokonując w tej rywalizacji PGE Skrę Bełchatów, jednak na przestrzeni całego sezonu była jedną z najrówniej prezentujących się drużyn w PlusLidze. W nadchodzących rozgrywkach drużyna będzie chciała utrzymać wysoki poziom, w czym pomóc mają wzmocnienia poczynione przed sezonem. Do Cerradu Czarnych Radom w ostatnim czasie dołączył Michał Kędzierski, Mateusz Masłowski oraz Karol Butryn.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ

 

 

 

Źródło: wkczarni.pl/opracowanie własne