Kolejny zawodnik zostaje w Zawierciu. Andrzejewski z nową umową

Włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie na dobre rozpoczęli odsłanianie kart kolejnych zawodników, którzy będą stanowili o sile zespołu w sezonie 2019/2020. Zawierciański klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Krzysztofem Andrzejewskim, dla którego będzie to trzeci sezon w barwach drużyny Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

 

Duet idealny

 

Do Aluronu Virtu Warty Zawiercie Krzysztof Andrzejewski dołączył w 2017 roku, kiedy to po czterech sezonach zdecydował się opuścić ówczesny zespół MKS-u Ślepsk Suwałki. W przeszłości libero zbierał doświadczenie w plusligowych zespołach z Olsztyna oraz Bydgoszczy, a w czasie gry w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, w 2009 roku, został wybrany najlepiej broniącym zawodnikiem turnieju finałowego Pucharu Polski. W trakcie siatkarskiej kariery Krzysztof Andrzejewski występował również w Zduńskiej Woli, Jaworznie oraz Nysie, z którą w 2012 roku wywalczył mistrzostwo I Ligi. Od początku gry w Zawierciu doświadczony libero o miejsce w składzie rywalizuje z Taichiro Kogą. O ile w sezonie 2017/2018 Krzysztof Andrzejewski miał więcej szans na grę, to w ostatnich rozgrywkach na parkiecie pojawiał się zadaniowa. Można jednak zauważyć, że obaj libero stanowią zgrany duet i doskonale uzupełniają się na boisku. Po zakończeniu rozgrywek sezonu 2018/2019 Krzysztof Andrzejewski zdecydował się na pozostanie w Zawierciu, a co za tym idzie na pozycji libero nie dojdzie do żadnych zmian, ponieważ wcześniej kontrakt przedłużył Taichiro Koga. Nowa umowa Krzysztofa Andrzejewskiego będzie obowiązywała do zakończenia rozgrywek 2019/2020. „Przede wszystkim punktem decydującym było to, że w przyszłym sezonie będziemy grali o najwyższe cele i wystąpimy w europejskich pucharach. Nie jestem najmłodszym zawodnikiem i w moim przypadku taka szansa może się nie powtórzyć, dlatego chciałem być częścią tego dużego przedsięwzięcia. Wierzę w to, że w przyszłym sezonie będziemy mieć jeszcze silniejszy zespół, który będzie prezentował się przynajmniej równie dobrze” – powiedział po podpisaniu kontraktu Krzysztof Andrzejewski.

 

 

Promocja regionu

 

Warto zauważyć i docenić sposób w jaki wszystkie zespoły PlusLigi prezentują nowych zawodników, ponieważ z roku na rok kluby przygotowują coraz ciekawsze zapowiedzi nowych transferów. Włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie po raz kolejny zdecydowali się na prezentację siatkarzy w charakterystycznych dla regionu miasta miejscach i wraz z kolejnymi zawodnikami kibice mają okazję bliżej poznać Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wcześniej włodarze zawierciańskiego klubu zaprezentowali sylwetki Michala Masnego, Grzegorza Boćka, Mateusza Malinowskiego, Marcina Walińskiego, Taichiro Kogi oraz Alexandre Ferreiry.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne