Purya Fayazi dołącza do MKS-u Będzin

Władze MKS-u Będzin już na początku nowego tygodnia poinformowały o spektakularnym transferze. Nowym graczem będzińskiego zespołu został irański przyjmujący Purya Fayazi. Siatkarz, dla którego będzie to debiut poza granicami swojego kraju, jest drugim reprezentantem Iranu w PlusLidze, zaś miniony sezon spędził w ekipie Matin Waramin VC, z którym wywalczył mistrzostwo kraju. 

 

Mistrz Iranu na pomoc

 

Purya Fayazi, który obok występującego w PGE Skrze Bełchatów Milada Ebadipoura będzie drugim reprezentantem Iranu w PlusLidze. Dla przyjmującego będzie to dodatkowo pierwszy sezon w lidze zagranicznej. Swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w drużynie Saipa Alborz (2011-2013), z którą w 2012 roku wywalczył złoty medal mistrzostw Iranu. Następnie przeniósł się na dwa sezony do zespołu Szahrdari Urmia, a z nim zdobył dwa medale mistrzostw kraju – brązowy w 2014 roku i srebrny rok później. Ponadto w 2014 roku zanotował występy w ekipie Matin Waramin VC, z którym wywalczył złoty medal Klubowych Mistrzostw Azji. W sezonie 2015/2016 występował w ekipie Sarmajeh Bank VC, gdzie miał okazję grać z Łukaszem Żygadło. Razem z tą ekipą wywalczył mistrzostwo Iranu. Następnie przez rok występował w zespole Parseh Teheran, a przed sezonem 2017/2018 dołączył do drużyny Matin Waramin VC. Z tą ekipą w minionym sezonie zdobył złoty medal mistrzostw Iranu, a także Klubowe Mistrzostwo Azji. Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania poza granicami Iranu. W sezonie 2019/2020 będzie miał za zadanie pomóc drużynie MKS-u Będzin w walce o jak najlepszy wynik i odbicie się od dna tabeli. „Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ MKS to mój pierwszy zagraniczny klub. Z niecierpliwością czekam na przylot do Polski” – skomentował swój transfer.

 

Doświadczenie reprezentacyjne dodatkowym atutem

 

Purya Fayazi ma na swoim koncie występy w kadrze Iranu, z którą aktualnie walczy w Lidze Narodów. W ostatnim turnieju rozgrywek nowy siatkarz będzińskiego zespołu zanotował łącznie dwadzieścia dziewięć „oczek” z czego czternaście w meczu przeciwko reprezentacji Polski. Obecnie Irańczycy zajmują pozycję lidera tabeli rozgrywek z liczbą dwudziestu czterech punktów i zwycięstwami w ośmiu meczach. „Jesteśmy w gazie. Mamy mocną ekipę, którą potrafi walczyć i wygrywać z każdym.  Czujemy, że w tym sezonie możemy dać dużo radości naszym kibicom i zapisać świetny rozdział w historii irańskiej siatkówki” – ocenił Fayazi. Warto podkreślić, że irański przyjmujący ma na swoim koncie złoty medal mistrzostw Azji kadetów (2008), srebrny krążek mistrzostw świata kadetów (2009), złoty medal igrzysk azjatyckich (2014), złoto mistrzostw Azji U-23 (2015), a także srebrny krążek mistrzostw Azji (2015).

 

Wzmocnienia trwają

 

Drużyna, która ostatni sezon ligowy zakończyła na trzynastym miejscu, przechodzi duże zmiany. Do tej pory będzinianie oprócz Irańczyka pozyskali TJ’a Sandersa, Rafała Sobańskiego, Bartosza Schmidta, a w ostatnim tygodniu Dawida Gunię, o czym pisaliśmy TUTAJ. Na kolejny sezon w zespole z Będzina pozostają Jan Fornal, Rafał Faryna i Michał Potera, zaś zespół poprowadzi Jakub Bednaruk.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl / opracowanie własne