Amerykański rozgrywający w klubie z Suwałk

MKS Ślepsk Malow Suwałki, który w rozgrywkach 2019/2020 zadebiutuje na plusligowych parkietach, zakontraktował amerykańskiego rozgrywającego. Joshua Tuaniga, bo o nim mowa, został w tym roku powołany do reprezentacji Stanów Zjednoczonych i zagrał podczas pierwszego weekendu zmagań w Katowicach. Umowa została podpisana na rok. 

 

Budowa składu trwa

 

Joshua Tuaniga zdecydował się na podpisanie kontraktu w PlusLidze, a jego wybór padł na MKS Ślepsk Malow Suwalki, który dopiero zadebiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozgrywający wcześniej występował w Long Beach State University, jest również laureatem nagrody AVCA z 2018 roku. Dobra postawa zawodnika została doceniona przez szkoleniowca reprezentacji Stanów Zjednoczonych, który powołał go do składu na tegoroczną Ligę Narodów i dał możliwość gry podczas pierwszego weekendu zmagań w Katowicach. Siatkarz związał się z polskim klubem rocznym kontraktem. Amerykanin będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kacprem Gonciarzem, który przedłużył kontrakt o kolejny rok.

 

Na pozostanie w klubie zdecydował się Jakub Rhonka, który w minionych rozgrywkach w dużej mierze stanowił o sile zespołu, zdobywając 427 punktów. Umowę z MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki postanowił przedłużyć również libero Paweł Filipowicz. Dla obydwu tych zawodników będzie to powrót na plusligowe parkiety. Następny rok w zespole spędzi także doświadczony przyjmujący Kamil Skrzypkowski, który w sezonie 2018/2019 rozegrał 36 spotkań, w których zdobył aż 332 punkty. Umowę na rozgrywki 2019/2020 podpisał atakujący Patryk Szwaradzki, który w minionym sezonie wywalczył dla suwalskiego zespołu 320 punktów. W Suwałkach na kolejny rok pozostaje także środkowy Wojciech Siek, który w czasie ostatniego roku zdobył dla zespołu 190 punktów. Na szesnasty sezon w MKS-ie Ślepsku Malow Suwałki pozostaje środkowy Łukasz Rudzewicz, a o miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z Cezarym Sapińskim, który również przedłużył kontrakt.

 

Wcześniej umowę z klubem podpisał trener Andrzej Kowal, o czym pisaliśmy TUTAJ, a jego sztab szkoleniowy uzupełnili Andrzej Sawicki i Damian Słabiński. Cieszę się, że trenerzy pochodzący z Suwałk będą nie tylko stanowili o sile naszego klubu, ale również sprawdzą się w starciu z najlepszymi zawodnikami i trenerami siatkarskiego świata. Życzę Andrzejowi i Damianowi, aby w dalszym ciągu zarażali zawodników pasją i energią, którą niewątpliwie posiadają. Niech ten sezon będzie dla nich możliwością dalszego rozwoju i spełnienia zawodowego” – powiedział Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki.

 

Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z klubem z Suwałk pożegnali się: Mateusz Laskowski, Jenia Kapaiev, Jan Tomczak i Jakub Macyra.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne