Michał Winiarski pierwszym trenerem gdańszczan

Michał Winiarski w nadchodzącym sezonie poprowadzi Trefla Gdańsk. Umowa pomiędzy klubem a wielokrotnym reprezentantem Polski została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Dla byłego przyjmującego nadchodzące rozgrywki ligowe będą debiutanckimi w roli pierwszego trenera zespołu.

 

Nowe wyzwania

 

Michał Winiarski uważany jest za jednego z najlepszych przyjmujących ostatnich lat, ale po mistrzostwach świata w 2014 zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. Przyjmujący występował również we włoskim Trentino Volley oraz w rosyjskim Fakiel Novy Urengoj. Najwięcej czasu spędził jednak w PGE Skrze Bełchatów. W 2017 roku, z powodów zdrowotnych  zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Michał Winiarski pozostał jednak przy siatkówce i objął funkcję drugiego trenera PGE Skry Bełchatów. Wspólnie z Robbertem Piazzą poprowadził zespół do mistrzostwa Polski na zakończenie sezonu 2017/2018. Minione rozgrywki nie były jednak już tak udane, forma zespołu falowała, a dodatkowo pojawiały się spore problemy zdrowotne przez co bełchatowianie przez znaczną część sezonu spisywali się poniżej oczekiwań. W rozgrywkach Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów wywalczyła miejsce w półfinale, natomiast zmagania o mistrzostwo Polski zespół zakończył na szóstym miejscu. Teraz zespół przejdzie sporą przebudowę, a na ławce trenerskiej zabraknie Michała Wniarskiego. Były przyjmujący otrzymał szansę od włodarzy Trefla Gdańsk na samodzielne poprowadzenie zespołu. Dla Michała Winiarskiego będzie to pierwsza drużyna, którą będzie kompletował oraz prowadził przez cały sezon. Kontrakt Trefla Gdańsk z trenerem Winiarskim został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok. „Przede mną ogromne wyzwanie, ale przymierzałem się do niego przez ostatnie dwa lata, pracując jako asystent trenera Roberto Piazzy. Czuję, że jest to ten moment, w którym mogę poprowadzić drużynę, więc przede wszystkim chciałbym podziękować władzom klubu za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi tej roli. Dla podjęcia decyzji o rozpoczęciu pracy w roli pierwszego szkoleniowca bardzo ważne były ostatnie dwa lata u boku Roberto Piazzy, który według mnie jest fachowcem najwyższej półki, a dla mnie stał się także profesorem, od którego mogłem się niezmiernie dużo nauczyć (…) Ogromnie cieszę się na ten nadchodzący sezon, przed nami na pewno wiele pracy, ale zrobimy wszystko, by miała ona jak najlepsze efekty” – powiedział trener Michał Winiarski.

 

Swojego zadowolenia ze współpracy z Michałem Winiarskim nie krył prezes gdańskiego klubu, Dariusz Gadomski: „Dla trenera Winiarskiego przyjście do Gdańska to na pewno też jeden z przełomowych momentów siatkarskiego życia, ponieważ rozpoczyna tutaj swoją drogę pierwszego szkoleniowca. Wierzymy, że tak jak do tej pory w przypadku wielu graczy, ta trenerska kariera będzie się tutaj owocnie rozwijać i także dla trenera indywidualnie będzie to początek czegoś wielkiego.Wiele rozmawialiśmy o pomysłach, wizji Michała, o tym, jak zamierza pracować z zawodnikami i pragnę zaznaczyć, że trener ma moje pełne zaufanie i poparcie”.

 

 

Sztab trenerski w komplecie

 

Drugim szkoleniowcem gdańszczan będzie Włoch Roberto Rotari, a statystykiem Dominik Posmyk. Na stanowisku trenera przygotowania fizycznego pozostaje Wojciech Bańbuła, fizjoterapeutą drużyny nadal będzie Piotr Ślugajski, a kierownikiem zespołu Jacek Rybak. „Dobierając sztab szkoleniowy istotne dla mnie było, byśmy wszyscy pracowali według zbliżonego systemu. Z Roberto poznaliśmy się podczas mojej gry we Włoszech, wiele pozytywów słyszałem na jego temat także od trenerów zagranicznych, których znam bardzo dobrze. Przed nawiązaniem współpracy odbyliśmy wiele rozmów. Dla mnie praca z asystentem, który już na samym początku wspólnej drogi rozumie wizję, jaką chcę przekazać zawodnikom, jest naprawdę bardzo dużym handicapem. Roberto, tak samo zresztą jak i Dominik Posmyk, jest osobą bardzo dobrze zorganizowaną, bardzo szczegółową i precyzyjną co do statystyk i do liczb, co jest dla mnie nieocenioną pomocą. Cieszę się, że będę miał u boku ludzi, którzy bardzo dużo mi pomogą od strony czysto statystycznej, liczbowej” – zaznaczył Michał Winiarski.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/informacja własna