Andrea Anastasi nowym szkoleniowcem stołecznego klubu

Andrea Anastasi po pięciu latach spędzonych w Treflu Gdańsk zdecydował się na zmianę, ale nadal pozostanie w PlusLidze. Włoski szkoleniowiec od kolejnego sezonu będzie prowadził ONICO Warszawa, gdzie zastąpi Stephane’a Antigę. Anastasi będzie trenerem stołecznego klubu przez co najmniej dwa kolejne sezony.

 

Czas zmian

 

Andrea Anastasi z polską siatkówką jest związany od lat. Najpierw w latach 2011-2013 stał na czele reprezentacji, z którą wywalczył brąz i złoto Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata, a następnie  związał się z Treflem Gdańsk. W 2013 roku włoski trener podpisał kontrakt z gdańskim klubem , gdzie od podstaw zaczął budować nowy zespół, który z roku na rok stawał się coraz silniejszy. W 2015 roku Andrea Anastasi poprowadził gdańszczan do wicemistrzostwa Polski, Pucharu Polski oraz Superpucharu. W sezonie 2017/2018 drużyna zmagała się z poważnymi problemami związanymi z wycofaniem się sponsora tytularnego, spółki LOTOS. Włoski szkoleniowiec pozostał jednak w zespole mimo problemów, co było jednym z powodów pozostania wszystkich zawodników. Początkowe trudności nie przeszkodziły gdańszczanom w odniesieniu późniejszego sukcesu, gdzie rozgrywki zakończyli na trzecim miejscu. Anastasi został w Gdańsku również na sezon 2018/2019, podczas którego prowadził zespół o niższym potencjale niż w poprzednim. Po pięciu latach pracy z Treflem Gdańsk włoski szkoleniowiec zdecydował się na zmianę i od nadchodzących rozgrywek będzie stał na czele ONICO Warszawa, gdzie zastąpi Stephane’a Antigę. „ONICO to świetny projekt we wspaniałym mieście, stolicy kraju. Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, dlatego przyjechałem tu po to, by wygrywać i zdobyć złoty medal. Mam pełne przekonanie, że klub nie zamierza poprzestać na wywalczonym w ubiegłym sezonie wicemistrzostwie, a ja zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć jeszcze lepszy wynik” – powiedział nowy trener ONICO Warszawa.

 

Swojego zadowolenia z powodu podpisania kontraktu z włoskim szkoleniowcem nie krył także prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek, który w przeszłości miał okazję do współpracy z Anastasim, kiedy był zawodnikiem. „Andrea to znakomity fachowiec, o czym przekonałem się osobiście, bo miałem przyjemność z nim pracować. Znam jego metody treningowe, jego podejście do zawodników indywidualnie, ale też do drużyny jako grupy. I jestem przekonany, że doskonale się tu odnajdzie, a dla chłopaków jego charakter i sposób prowadzenia zespołu będą dodatkowymi impulsami. Do tego bogate doświadczenie Andrei jest nieocenione, bo przecież niebawem zadebiutujemy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i znów chcemy walczyć o medale PlusLigi. Wierzymy w to, że dzięki niemu ONICO na stałe zagości w czołówce polskich drużyn siatkarskich” – powiedział Piotr Gacek, prezes stołecznego klubu.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/informacja własna