Michal Masny zostaje w Zawierciu

Po niezwykle udanym sezonie włodarze Aluron Virtu Warty Zawiercie rozpoczęli budowę składu na sezon 2019/2020. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu jest kapitan zespołu Michal Masny. Nowa umowa rozgrywającego będzie obowiązywać w nadchodzących rozgrywkach.

 

Filar zespołu 

 

Michal Masny jest jednym z najdłużej występujących obcokrajowców w PlusLidze, w 2007 roku dołączył bowiem do drużyny Płomienia Sosnowiec. W kolejnych latach siatkarz stanowił o sile czołowych klubów PlusLigi, takich jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Jastrzębski Węgiel, z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski oraz zdobył trzecie miejsce w siatkarskiej Ligdze Mistrzów. Michal Masny występował również w zespołach z Bydgoszczy, Gdańska oraz w sezonie 2017/2018 grał w Cuprum Lubin. Przed rozpoczęciem rozgrywek Masny zdecydował się na dołączenie do Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Sezon 2018/2019 zawiercianie mogą uznać za niezwykle udany, drużyna zajęła bowiem czwarte miejsce. Natomiast sam siatkarz również zaprezentował się z dobrej strony i był filarem drużyny. Michal Masny wystąpił we wszystkich spotkaniach jakie zespół rozegrał w tym sezonie. „Szkoda, że nie ma tego krążka, bo to by była wisienka na torcie. Nigdy nie ma nic przypadkiem i tak samo to czwarte miejsce nie jest wynikiem przypadku. To czwarte miejsce wywalczylismy sobie swoją dobrą siatkówką, swoją dobrą grą i nikt nam tego nie zabierze. Mówi się, że obronić miejsce z poprzedniego sezonu jest trudno, ale tak jak już mówiłem nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Będziemy się starali robić wszystko na maksimum swoich możliwości i zobaczymy co z tego wyjdzie” – powiedział Michal Masny. Rozgrywający jest pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z zawierciańskim klubem.

 

Jeszcze w trakcie trwania sezonu włodarze klubu mówili o tym, że w zespole nie dojdzie do wielu zmian. W dalszym ciągu drużynę poprowadzi Mark Lebedew, a o sile rozegrania stanowić będzie Michal Masny. W ostatnim czasie z zespołem pożegnali się Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno oraz Michał Żuk, lecz narazie nie wiadomo jeszcze kto zastąpi tych zawodników. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/ opracowanie własne