Kamil Drzazga kolejnym środkowym GKS-u Katowice

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na dołączenie do zespołu z Katowic jest Kamil Drzazga. Kontrakt młodego środkowego będzie obowiązywał do 2022 roku, a o miejsce w składzie rywalizował będzie z doświadczonymi zawodnikami: Emanuelem Kohutem, Miłoszem Zniszczołem oraz Janem Nowakowskim. 

 

Komplet na środku 

 

Kamil Drzazga to dziewiętnastoletni wychowanek MKS-u Andrychów, którego wyróżniają warunki fizyczne, bowiem środkowy mierzy 212 centymetrów i będzie jednym z najwybitniejszych zawodników w PlusLidze. Ostatnie trzy sezony Kamil Drzazga spędził w AKS-ie Rzeszów oraz w drugoligowym zespole Asseco Resovii Rzeszów. Umiejętności młodego zawodnika zostały docenione przez włodarzy GKS-u Katowice i w sezonie 2019/2020 Kamil Drzazga będzie miał możliwość zadebiutowania na plusligowych parkietach. Siatkarz jest ostatnim zawodnikiemm który dołączy do katowickiej drużyny na środku siatki. O miejsce w wyjściowym składzie Kamil Drzazga będzie rywalizował z Emanuelem Kohutem, Miłoszem Zniszczołem oraz Janem Nowakowskim. Młody środkowy w Katowicach spędzi trzy kolejne sezony, co będzie dla niego okazją do rozwoju umiejętności. „Kamil to młody i utalentowany zawodnik, który ma świetne predyspozycje, by zostać klasowym zawodnikiem na pozycji środkowego. Liczymy, że będzie rozwijał swoje umiejętności w GKS-ie Katowice dlatego podpisaliśmy z nim trzyletni kontrakt” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Jak podkreślają włodarze ósmej drużyny ostatnich rozgrywek skład na sezon 2019/2020 został już skompletowany i w następnych dniach zaprezentowani zostaną kolejni zawodnicy. Wszystkie zmiany mają pomóc drużynie Dariusza Daszkiewcza włączyć się do walki o najwyższe cele. Do zespołu dołączyli między innymi Rafał Szymura, Jakub Jarosz czy Jan Nowakowski, a na pozostanie w Katowicach zdecydował się między innymi Emmanuel Kohut.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/ opracowanie własne