Jurij Gladyr wraca do PlusLigi

Jurij Gladyr po dwóch sezonach spędzonych poza Polską wraca do PlusLigi. Środkowy związał się kontraktem z brązowym medalistą minionego sezonu. Umowa Gladyra z Jastrzębskim Węglem będzie obowiązywała w nadchodzących rozgrywkach z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik będzie występował w jastrzębskim klubie jako Polak.

 

Dobrze znany w Polsce

 

Jurij Gladyr po raz pierwszy w Polsce zagrał w sezonie 2008/2009, reprezentując barwy ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. Wcześniej grał w swojej rodzimej lidze na Ukrainie, gdzie bronił barw Azotu Czerkasy (2004-2006), z którym zdobył brązowy medal mistrzostw kraju, oraz Lokomotivu Kijów (2006-2008), a z nim wywalczył dwukrotnie mistrzostwo Ukrainy. Po sezonie w zespole z Warszawy przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie spędził siedem lat (2009-2016). Z kędzierzyńską drużyną wywalczył mistrzostwo Polski (2016), dwukrotnie wicemistrzostwo Polski (2011, 2013), brązowy medal mistrzostw kraju (2012), dwukrotnie sięgnął z drużyną po Puchar Polski (2013, 2014), a także zdobył z kędzierzynianami srebrny medal w rozgrywkach Pucharu CEV (2011). W sezonie 2016/2017 związał się na rok z ekipą PGE Skry Bełchatów, z którą sięgnął po Superpuchar Polski i wicemistrzostwo Polski. Następnie przeniósł się do występującego w lidze tureckiej Fenerbahce Stambuł, a z nim zdobył zdobył Superpuchar Turcji. W sezonie 2018/2019 występował we włoskiej Serie A, gdzie bronił barw zespołu Emma Villas Siena.

 

Po dwóch sezonach ukraiński środkowy wraca do Polski i rozpocznie swoją siatkarską przygodę w czwartym polskim klubie. Razem z zespołem Jastrzębskiego Węgla będzie walczył o najwyższe cele, występując w nim jako Polak.Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, sprawa ta została pomyślnie dla nas usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Tym samym Jurij nie będzie zajmował miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców wedle limitu obowiązującego w PlusLidze” – informuje Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. Zadowolenia z pozyskania doświadczonego zawodnika nie kryje również szkoleniowiec jastrzębskiego klubu, który docenia jego umiejętności. „To wysokiej klasy zawodnik, z wielkim sercem do gry i znakomitymi umiejętnościami. To co ważne, to jego ogromne doświadczenie, które może okazać się bezcenne dla zespołu” – mówił Roberto Santilli.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne