Kalembka i Szymura wzmacniają Chemika Bydgoszcz

Chemik Bydgoszcz po nieudanych rozgrywkach 2018/2019, kontynuuje budowanie składu na nadchodzący sezon PlusLigi. Dzisiaj dwuletnie kontrakty z zespołem podpisali środkowy Tomasz Kalembka i libero Kamil Szymura. Obydwaj w zeszłym roku reprezentowali barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, zdobywając z nią mistrzostwo Polski. 

 

Kolejne wyzwanie

 

Tomasz Kalembka w latach 2010-2014 występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, skąd następnie przeniósł się do AZS PWSZ Nysa. W 2015 roku środkowy podpisał kontrakt z GKS-em Katowice, gdzie spędził trzy lata. Ostatni rok Kalembka spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, zdobywając z nią mistrzostwo Polski. Siatkarz ma w swoim dorobku również Puchar Polski wywalczony z kędzierzynianami, a wcześniej zdobył mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa I Ligi.

 

Kamil Szymura pierwsze kroki na plusligowych boiskach stawiał jeszcze w AZS-ie Częstochowa, gdzie grał w latach 2016-2018, swoją przygodę z klubem kończąc złotym medalem I Ligi. W ostatnich rozgrywkach ligowych młody libero dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie o miejsce w składzie walczył z bardziej doświadczonym Pawłem Zatorskim. Kamil Szymura wywalczył z kędzierzynianami mistrzostwo Polski i Puchar Polski, a po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 zdecydował się przenieść do Chemika Bydgoszcz, gdzie będzie miał szansę na dalszy rozwój i większą ilość gry.

 

 

Szereg zmian

 

W Chemiku Bydgoszcz po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 doszło do wielu zmian w składzie. Zespół opuścili Bartłomiej Lipiński, Raphael Margarido, Nikola Kovačević, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Adam Kowalski, Patryk Akala, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko, Maksim Morozau, Marcin Karakuła i Mateusz Witek. Od nadchodzącego sezonu drużynę prowadził będzie nowy trener, Przemysław Michalczyk. 

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne