Maciej Olenderek i Fabian Majcherski zostają w Treflu Gdańsk

Władze klubu z Gdańska poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Maciejem Olenderkiem i Fabianem Majcherskim. Duet na pozycji libero z ekipą z gdańska zdobył w sezonie 2017/2018 Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw kraju, a o kolejne dobre wyniki z trójmiejską ekipą będzie walczył przez kolejny rok.

 

Dwa sezony razem na pozycji

 

Maciej Olenderek do zespołu Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2017/2018, a przeniósł się tam po sześciu latach gry w ówczesnym AZS-ie Politechnika Warszawska. Razem z gdańską ekipą już w pierwszym sezonie współpracy zanotował duże sukcesy. Najpierw jego zespół wywalczył Puchar Polski, choć na tym turnieju z powodu powrotu do pełni sił po odniesionej dwa tygodnie wcześniej kontuzji zastąpił go Fabian Majcherski. Kilka miesięcy później już z 26-latkiem w składzie gdańszczanie sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski. W minionym sezonie Maciej Olenderek razem z drużyną dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie gdańszczanie przegrali rywalizację z Zenitem Kazań. W rozgrywkach ligowych zaś wystąpił w większości spotkań ligowych. Fabian Majcherski z kolei w zespole z Gdańska występuje od sezonu 2016/2017 i jest wychowankiem gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tak jak Maciej Olenderek, razem z gdańszczanami świętował wywalczenie dwóch cennych trofeów w sezonie 2017/2018. Podczas wrocławskiego turnieju o Puchar Polski, gdzie miał okazję do gry w dużo większym wymiarze, został wybrany najlepszym broniącym imprezy.

 

 

Nowe wyzwania w Gdańsku

 

Obaj gracze zdecydowali się na pozostanie w Gdańsku i w przyszłym roku ponownie będą walczyć z zespołem o jak najlepsze wyniki. „Bardzo się cieszymy, że zarówno Maciej Olenderek, jak i Fabian Majcherski w sezonie 2019/2020 nadal będą reprezentować Trefla Gdańsk. Niejednokrotnie nasi libero pokazali, że się świetnie uzupełniają, dając jakość zarówno w przyjęciu, jak i grze obronnej” – nie ukrywał swojej radości z zatrzymania graczy prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski. 22-letni Fabian Majcherski od początku swojej przygody jest związany z gdańską siatkówką, a razem z Maciejem Olenderkiem wzajemnie się uzupełniają, co podkreślił prezes klubu: (Fabian Majcherski – przyp. red.) Zanim dołączył do zespołu seniorów reprezentował Trefla m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze. Maciej Olenderek ma już z kolei dużo doświadczenia w siatkarskiej ekstraklasie i jest bardzo solidnym, a jednocześnie ekspresyjnym zawodnikiem, grającym z dużym poświęceniem”.

 

 

Uzupełnianie luk w toku

 

Do tej pory zespół z Gdańska przedłużył także kontrakty z Szymonem Jakubiszakiem i Rubenem Schottem. Z klubem pożegnali się zaś trener Andrea Anastasi, Piotr Nowakowski, Nikola Mijailović, Patryk Niemiec, Michał Kozłowski i Miłosz Hebda.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: www. treflgdansk.pl / opracowanie własne