Taylor Sander: „Mamy nową drużynę”

W pierwszym spotkaniu siatkarskiej Ligi Narodów brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Świata zmierzyli się z reprezentacją Brazylii. Pomimo walecznej postawy i dobrego początku spotkania Amerykanie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali. „Pojawiło się trochę nerwów i potrafiliśmy dobrze zacząć mecz, ale nie starczyło na więcej” – powiedział Taylor Sander.

 

Nowa drużyna, te same cele

 

W reprezentacji Stanów Zjednoczonych, podobnie jak w wielu innych zespołach, pojawili się nowi zawodnicy. Spotkanie przeciwko Brazylijczykom było pierwszym poważnym sprawdzianem tej drużyny, co spowodowało nerwowość w jej szeregach. Jak mówią sami zawodnicy amerykańskiej ekipy, potrzebny jest czas na wypracowanie pewnych schematów, lecz cele zespołu są niezmienne. Nerwowość po amerykańskiej stronie siatki była widoczna zwłaszcza w piłkach sytuacyjnych, przez które zawodnicy nie potrafili wyrównać wyniku w poszczególnych setach. Takiego biegu wydarzeń nie zwiastował początek spotkania, gdzie przez dłuższy czas na prowadzeniu pozostawali Amerykanie. Dla podopiecznych Johna Sperawa była to duża lekcja, z której drużyna będzie chciała wyciągnąć wnioski.  „To nie była niespodzianka. Mamy nową drużynę, pojawiło się trochę nerwów i potrafiliśmy dobrze zacząć mecz, ale nie starczyło na więcej. W kolejnych partiach mieliśmy swoje szanse, jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać. To dopiero pierwszy mecz w tym składzie, to była kolejna lekcja i nowe doświadczenia. Wyciągniemy wnioski z tego starcia i w kolejnych spotkaniach powinno być co raz lepiej” – powiedział Taylor Sander, który był jedną z kluczowych postaci w swoim zespole.

 

 

Czas na rewanż?

 

W pamięci zawodników jak i kibiców z pewnością zapisał się półfinałowy mecz  mistrzostw świata, gdzie po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyli się Polacy. Teraz Amerykanie żartują, że będzie to pierwsza szansa na rewanż za tamto spotkanie. Zdają sobie sprawę, że nie mecz z pewnością nie zaliczy się do łatwych, a Polaków wspierać będą kibice. „Oczywiście to będzie trudny mecz. Jednak każdy mecz z Polską nie należy do łatwych. Będziemy chcieli zagrać dobry pojedynek, bawiąc się siatkówką. Na pewno nie zabraknie emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. Atmosfera tutaj jest świetna” – powiedział Taylor Sander.

 

 

 

Źródło: Informacja własna