Aluron Virtu Warta Zawiercie żegna kolejnych zawodników

Karuzela transferowa, która od dłuższego czasu trwa w PlusLidze dotarła również do Zawiercia. Włodarze zawierciańskiego klubu, w ostatnich dniach, poinformowali o odejściu Kamila Semeniuka, Krzysztofa Rejno, którzy w minionych rozgrywkach stanowili o sile zespołu, a w kolejnym sezonie zagrają w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Michała Żuka.

 

Czas na nowe wyzwania 

 

Michał Żuk do zespołu Aluronu Virtu Warty Zawiercie dołączył przed sezonem 2016/2017 i był jednym z zawodników którzy wywalczyli awans do siatkarskiej ekstraklasy. Przyjmujący był jednym z nielicznych siatkarzy, którzy po awansie dostali szansę na rozwijanie swoich umiejętności w barwach zawierciańskiej drużyny. O ile w sezonie 2017/2018 Michał Żuk był jednym z podstawowych zawodników i wystąpił w trzydziestu spotkaniach, to w niedawno zakończonym sezonie nie miał zbyt wielu szans na grę. Jednak przyjmujący często pojawiał się na parkiecie zadaniowo i pomogał drużynie w trudnych momentach. Teraz Michał Żuk zdecydował się na opuszczenie czwartej siły PlusLigi i znalezienia klubu w którym będzie miał więcej szans na grę. „Myślę, że nikt przed sezonem nie zakładał, że bedziemy grali o tak wysokie cele. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym projekcie i że zaufano mnie i mojej osobie. Będę mile wspomniał ten czas i pamiętał ten okres przez długi czas„- powiedział Michał Żuk.

 

 

Wykorzystana szansa 

 

Z Zawiercia odchodzą również przyjmujący Kamil Semeniuk oraz środkowy Krzysztof Rejno, którzy do zespołu dołączyli na zasadach wypożyczenia. Obaj zawodnicy mieli nadzieje na większą szansę na regularną grę. Zarówno Kamil Semeniuk jak i Krzysztof Rejno stanowili o sile drużyny. Przyjmujący w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie rozegrał trzydzieści trzy spotkania, zdobywając przy tym prawie trzysta „oczek”. Natomiast Krzysztof Rejno wystąpili w dwudziestu ośmiu spotkaniach i stanowił o sile środka siatki. Teraz zawodnicy wrócą do zespołu, mistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Na razie nie wiadomo  kto jeszcze opuści zespół  z Zawiercia, jednak można się spodziewać że nie będą to duże zmiany. Bowiem w zespole pozostaną między innymi Michał Masny, Mateusz Malinowski czy Bartosz Gawryszewski. Do zmian nie dojedzie również na stanowisku pierwszego trenera, a drużynę dalej prowadził będzie Mark Lebedew.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne