Patryk Niemiec wzmacnia ONICO Warszawa

ONICO Warszawa na dobre rozpoczęła kompletowanie składu na sezon 2019/2020. Kolejnym siatkarzem, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z warszawskim zespołem jest środkowy, Patryk Niemiec. W poprzednim sezonie zawodnik reprezentował barwy Trefla Gdańsk, a jego nowa umowa z ONICO Warszawa będzie obowiązywała przez dwa lata.

 

Zbierać doświadczenie

 

Patryk Niemiec swoje siatkarskie umiejętności rozwijał w SMS-ie PZSP Spała oraz w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Na swoim koncie ma wywalczony w 2014 roku srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetów, lecz najbardziej udanym rokiem w karierze młodego środkowego był 2015, kiedy wywalczył mistrzostwo Europy kadetów oraz mistrzostwo świata. Od lat wśród plusligowych klubów widać chęć stawiania na uzdolnioną młodzież, a szansę na debiut w siatkarskiej ekstraklasie Patryk Niemiec otrzymał w 2016 roku, kiedy to związał się trzyletnią umową z ówczesnym Lotosem Trefl Gdańsk. Pod skrzydłami Andrei Anastasiego początkowo środkowy pojawiał się na boisku na krótkie zmiany, lecz z czasem jego rola w zespole zwiększała się. W sezonie 2018/2019 był, obok Piotra Nowakowskiego, podstawowym zawodnikiem na środku siatki. Wygrywając tym samym rywalizację między innymi z doświadczonym Wojciechem Grzybem. W ostatnich rozgrywkach gdańszczanie prezentowali nierówną formę i ostatecznie w krajowych rozgrywkach zajęli dziewiąte miejsce. Lepiej Trefl Gdańsk radził sobie w siatkarskiej Lidze Mistrzów, gdzie odpadł dopiero w ćwierćfinale, po przegraniu złotego seta, z Zenitem Kazań. Po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu rozpoczęli przebudowę zespołu na sezon 2019/2020. Na zmianę barw klubowych zdecydował się Patryk Niemiec, który w nadchodzących rozgrywkach zasili szeregi ONICO Warszawa. Środkowy będzie więc zatem kontynuował współpracę z Andreą Anastasim, a jego rywalami na środki siatki będą Piotr Nowakowski oraz Andrzej Wrona. „Warszawa to dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, takich jak ja. Mam nadzieję, że z takimi siatkarzami, z jakimi przyjdzie mi tu grać, uda się jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności” – powiedział po podpisaniu kontraktu Patryk Niemiec.

 

Zespół ONICO Warszawa również przechodzi spore zmiany, bowiem jeszcze w trakcie sezonu wiadome było, że z zespołem pożegna się Stephane Antiga. Na przeniesienie z Gdańska do Warszawy zdecydowali się Piotr Nowakowski oraz Michał Kozłowski. Natomiast jeszcze w trakcie sezonu ONICO Warszawa przedłużyła kontrakty między innymi z Andrzejem Wroną czy Damianem Wojtaszkiem.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne