Trzej nowi gracze w Rzeszowie

Asseco Resovia Rzeszów nie zwalnia tempa w budowaniu składu na nadchodzące rozgrywki ligowe. Dzisiaj włodarze klubu poinformowali o podpisaniu kontraktów z trzema kolejnymi zawodnikami. W Rzeszowie ponownie będzie występował środkowy Grzegorz Kosok, do zespołu dołączą również Bartosz Mariański i Bartłomiej Krulicki, którzy odeszli z GKS-u Katowice.

 

Nowe wyzwania

 

Bartosz Mariański w sezonie 2010/2011 bronił barw Indykpolu AZS-u Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, gdzie z czasem został włączony do seniorskiego zespołu. W Olsztynie libero grał przez cztery lata, a sezon 2014/2015 zdecydował spędzić w Kęczaninie Kęty. Po zakończeniu rozgrywek Bartosz Mariański przeniósł się do GKS-u Katowice, który wtedy występował jeszcze w pierwszej lidze. Z katowickim zespołem siatkarz awansował do siatkarskiej ekstraklasy i był jednym z zawodników którzy po awansie do PlusLigi zostali w klubie. Bartosz Mariański w PlusLidze był jednym z filarów zespołu, a w ostatnim sezonie siatkarz wystąpił w dwudziestu pięciu meczach. Ostatecznie katowiczanie, po starciach z Asseco Resovią Rzeszów, zajęli ósme miejsce. Teraz GKS Katowice przejdzie spore zmiany kadrowe, a Bartosz Mariański jest jednym z zawodników którzy zdecydowali się na odejście z zespołu. Libero w nadchodzących rozgrywkach dołączy do Asseco Resovii Rzeszów, gdzie w dalszym ciągu będzie współpracował z Piotrem Gruszką.

 

 

Powrót do przeszłości

 

Jeszcze w trakcie sezonu Krzysztof Ignaczak zapowiadał, że skład na nadchodzące rozgrywki będzie składał się z zawodników którzy są gotowi w pełni poświęcić się dla klubu i związać się zarówno z zespołem jak i z miastem na dłużej. Po pięciu latach przerwy do Rzeszowa wraca Grzegorz Kosok. Środkowy w rzeszowskiej drużynie występował od 2010 roku i dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski, a sezon 2013/2014 zespół kończył ze srebrnym medalem. Podczas pięciu sezonów spędzonych w Rzeszowie Grzegorz Kosok wywalczył również dwa brązowe medale PlusLigi oraz drugie miejsce w pucharze CEV. W 2014 roku środkowy przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, lecz początkowo przygoda w jastrzębskim zespole trwała tylko jeden sezon. W rozgrywkach 2015/2016 Grzegorz Kosok bronił barw ówczesnej Łuczniczki Bydgoszcz, lecz po ich zakończeniu zdecydował się na powrót do Jastrzębskiego Węgla. W jastrzębskim zespole siatkarz był jednym z filarów drużyny, a w ostatnim sezonie wywalczył trzecie miejsce. Po zakończeniu rozgrywek Grzegorz Kosok zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na Asseco Resovię Rzeszów. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała do zakończenia sezonu

 

 

Duże wyzwanie 

 

Na podpisaniu umowy z Asseco Resovią Rzeszów zdecydował się również Bartłomiej Krulicki. Siatkarz w sezonie 2013/2014 występował w KS Milicz, a następnie na rok przeniósł się do TS Victorii PWSZ Wałbrzych. Kolejnym przystankiem w karierze zawodnika był BBTS Bielsko-Biała, gdzie również spędził rok. Od 2016 roku Bartłomiej Krulicki występował w GKS-ie Katowice, gdzie szybko stał się podstawowym zawodnikiem i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 siatkarz zdecydował się na podpisanie umowy z rzeszowskim klubem i nadal będzie pracował z trenerem Piotrem Gruszką.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja własna