Fabian Drzyzga zostaje w Novosybirsku

Rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga w zeszłym roku zdecydował się na podpisanie kontraktu z Lokomotivem Novosybirsk. Dzisiaj menedżer zawodnika poinformował, że siatkarz postanowił zostać w rosyjskiej Superlidze na kolejny rok. Na odnowienie kontraktu zdecydował się również Marko Ivović.

 

Owocna przeszłość w Polsce

 

Fabian Drzyzga karierę zawodniczą zapoczątkował w Domex Tytan AZS Częstochowa w sezonie 2008/2009, gdzie łącznie spędził 5 lat (2008-2012). W rozgrywkach 2012/2013 zasilił AZS Politechnikę Warszawską, a ze stolicy kraju przeniósł się do Rzeszowa. Dołączył do zespołu Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2013/2014, gdzie pozostał do 2017 roku. Wraz z drużyną ze stolicy Podkarpacia wywalczył Superpuchar Polski w 2013 roku. Sięgnął z nią także dwukrotnie po wicemistrzostwo Polski (2014 oraz 2016) oraz mistrzowski tytuł (2015). W rozgrywkach Ligi Mistrzów pod okiem Andrzeja Kowala zdobył także srebrny medal w 2015 roku. Warto także wspomnieć, że został uznany w 2015 za najlepszego rozgrywającego Pucharu Polski oraz zyskał miano najlepszego rozgrywającego Ligi Mistrzów także w 2015 roku. Fabian Drzyzga po owocnych latach w polskiej lidze zdecydował się na opuszczenie granic kraju, a kolejnym punktem na jego siatkarskiej mapie okazała się Grecja. W rozgrywkach 2017/2018 reprezentował barwy Olympiakos  Piresu, z którym zwyciężył w Pucharze Ligi Greckiej oraz zdobył mistrzowski tytuł. Po otrzymaniu oferty z Superligi podpisał kontrakt z Lokomotiv Nowosybirsk przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/2019, gdzie jak wiadomo pozostanie na sezon 2019/2020, bowiem przedłużył kontrakt o kolejny rok.

 

 

Cenne doświadczenie

 

Fabian Drzyzga na swoim koncie ma także sukcesy reprezentacyjne. W 2007 roku zdobył swój pierwszy medal na arenie międzynarodowej wraz z reprezentacją Polski kadetów, która uległa w finale mistrzostw Europy Francji i zadowolić się musiała srebrnym medalem.  W seniorskiej reprezentacji pierwszy krążek wywalczył w 2011 roku podczas Mistrzostw Europy, których gospodarzami była Austria i Czechy.  W 2024 roku wraz z reprezentacją Polski pod opieką Stefana Antigi sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata rozegranych w Polsce, a w 2018 roku obronił tytuł wraz z pozostałymi podopiecznymi Vitala Heynena. Prócz tego na swoim koncie zanotowane ma trzykrotne zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera rozgrywanego w Krakowie (2015, 2017, 2018) oraz trzecie miejsce podczas Pucharu Świata w 2015 roku. 29-latek znalazł uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena i znalazł się w gronie zawodników powołanych na sezon reprezentacyjny oraz w składzie na Ligę Narodów.

 

 

Serb nadal w Rosji

 

Na podpisanie kolejnej umowy z Lokomotivem Novosybirsk zdecydował się również Marko Ivović, który do rosyjskiej Superligi wrócił rok temu. Serbski przyjmujący wcześniej grał w brazylijskim Funvic/Taubate, gdzie przeszedł z Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz po ostatnim udanym sezonie w rosyjskiej Superlidze dostał powołanie do reprezentacji Serbii, która obecnie przygotowuje się do Ligi Narodów.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja własna