Mateusz Bieniek w zespole mistrza Włoch

Już w trakcie sezonu ligowego było pewne, że Mateusz Bieniek opuści szeregi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Dzisiaj mistrz Włoch, Cucine Lube Civitanova, oficjalnie potwierdził transfer mistrza świata z 2018 roku. Dla polskiego środkowego będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich sił poza PlusLigą, a jego kontrakt z Lube obowiązywał będzie przez trzy lata.

 

Nowe wyzwania

 

Mateusz Bieniek swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Norwidzie Częstochowa, gdzie w 2013 roku wywalczył wraz z zespołem mistrzostwo Polski juniorów. Środkowy dzięki swoim warunkom fizycznym i umiejętnościom w 2013 roku trafił do PlusLigi, a jego pierwszym klubem był ówcześny Effector Kielce. W kieleckim zespole Mateusz Bieniek występował przez trzy sezony, a w 2016 roku wzmocnił ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Środkowy szybko wszedł do pierwszego składu i stał się podstawowym zawodnikiem zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a także w dwukrotnie zdobywał Puchar Polski. Jeszcze w trakcie gry w Effectorze Kielce Mateusz Bieniek został powołany do szerokiego składu reprezentacji Polski, w której zadebiutował podczas Ligi Światowej w 2015 roku. Największym osiągnięciem środkowego, w reprezentacji, jest złoty medal mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w 2018 roku. Mateusz Bieniek jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu otwarcie mówił o chęci wyjazdu do zagranicznej ligi. Zawodnik będzie miał na to szansę ponieważ kolejny sezon ligowy spędzi we Włoszech gdzie będzie bronił barw, jednego z najbardziej utytułowanych klubów, Cucine Lube Civitanovy. Mateusz Bieniek będzie trzecim Polakiem, który będzie miał szansę wystąpić w zespole z Maceraty. Wcześniej z klubem związani byli Arkadiusz Gołaś, Sebastian Świderski oraz Bartosz Kurek.

 

W sezonie 2018/2019 Cucine Lube Civitanova zdobyła srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, a krajowe rozgrywki zakończyła na pierwszym miejscu. Jeszcze w trakcie trwania sezonu doszło do zmiany trenera, którym został Ferdinando de Giorgi. I to właśnie włoski trener jest jedną z osób odpowiedzialnych za zbudowanie składu na sezon 2019/2020 w którym klub będzie chciał poprawić rezultaty osiągnięte w minionych rozgrywkach.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

 

Źródło: cucinelube.it/opracowanie własne