Trzej gracze opuszczają Trefla Gdańsk

Po sezonie 2018/2019 klub z Gdańska przechodzi dość sporą przebudowę kadrową. Piotr Nowakowski znalazł już nową drużynę, a dzisiaj włodarze gdańskiej ekipy poinformowali o kolejnych rozstaniach. Nad morzem nie będą już występować rozgrywający Michał Kozłowski, przyjmujący Miłosz Hebda oraz środkowy Patryk Niemiec. 

 

Michał Kozłowski, Miłosz Hebda oraz Patryk Niemiec w sezonie 2019/2020 nie będą reprezentować Trefla Gdańsk. „Bardzo dziękujemy wszystkim trzem graczom za występy w żółto-czarnych barwach i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy, jednocześnie mając nadzieję, że nasze siatkarskie drogi jeszcze się spotkają” – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. Rozgrywający Michał Kozłowski do Trefla Gdańsk przeniósł się przed sezonem 2017/2018 z Espadonu Szczecin. Z „gdańskimi lwami” wywalczył Puchar Polski, brązowy medal PlusLigi, a także awans do najlepszej ósemki Europy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W swoim pierwszym sezonie w Gdańsku wystąpił we wszystkich 33 ligowych spotkaniach, a za prowadzenie gry odpowiadał razem z TJ-em Sandersem. W minionych rozgrywkach natomiast „Koziego” oglądaliśmy na parkiecie w 19 z 26 meczów PlusLigi oraz pięciu z ośmiu spotkań Ligi Mistrzów.

 

Dla przyjmującego Miłosza Hebdy sezon 2018/2019 był w sumie trzecim w szeregach Trefla Gdańsk. „Miły” do Gdańska trafił bowiem przed sezonem 2015/2016, by następnie po dwóch latach przenieść się do włoskiej Serie A, a w 2018 roku powrócić do stolicy Pomorza. W swoich dwóch pierwszych sezonach nad Bałtykiem (2015/2016 i 2016/2017) Miłosz wystąpił w 48 ligowych spotkaniach, w których zdobył 331 punktów, a jego pierwszym oficjalnym starciem w żółto-czarnych barwach był mecz o Superpuchar Polski, rozstrzygnięty zwycięsko przez Trefla. W minionych rozgrywkach przyjmujący wystąpił w 21 ligowych spotkaniach, w których zdobył 51 punktów, a także siedmiu meczach Ligi Mistrzów, w których zanotował 28 „oczek”.

 

Środkowy Patryk Niemiec do Gdańska trafił natomiast przed sezonem 2016/2017, w wieku 19 lat. Wcześniej reprezentował Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz SMS PZPS Spała. W swoim pierwszym sezonie w żółto-czarnych barwach pojawił się na parkiecie w 30 setach podczas 18 meczów i zdobył w nich 10 punktów. W kolejnych rozgrywkach – grając u boku Piotra Nowakowskiego, Wojciecha Grzyba i Dana McDonnella – wystąpił w 22 meczach, zdobywając 28 „oczek”. W sezonie 2018/2019 stał się natomiast graczem pierwszej szóstki – w 21 ligowych spotkaniach zanotował 149 punktów, w tym 33 blokiem, a do tego dołożył 71 „oczek” w ośmiu starciach Ligi Mistrzów.

 

„Bardzo dziękujemy wszystkim trzem graczom za występy w żółto-czarnych barwach i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy, jednocześnie mając nadzieję, że nasze siatkarskie drogi jeszcze się spotkają” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. „Bardzo się cieszę z rozwoju, jaki poczynił w Treflu Patryk Niemiec i mam nadzieję, że ten młody środkowy dalej będzie tak dynamicznie podnosił swój poziom. Michałowi Kozłowskiemu i Miłoszowi Hebdzie poza podziękowaniami za ich zasługi sportowe należą się też słowa uznania za atmosferę, jaką tworzyli w szatni, ich humor i zawsze udane żarty” – dodaje z uśmiechem prezes Gadomski.

 

 

Ważne kontrakty z Treflem Gdańsk mają Wojciech Grzyb, Marcin Janusz, Bartłomiej Mordyl i Kewin Sasak, a umowy z klubem przedłużyli już także Szymon Jakubiszak i Ruben Schott.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne