Gianlorenzo Blengini podał skład Włochów na Ligę Narodów

Siatkarze reprezentacji Włoch już w następny weekend rozpoczną rywalizację w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów. Trener Gianlorenzo Blengini spośród powołanych trzydziestu siatkarzy wybrał dwudziestu pięciu graczy, którzy będą walczyć o jak najlepszy wynik w pierwszej imprezie sezonu reprezentacyjnego. Spośród nich szkoleniowiec na każdy turniej wybierze czternastu siatkarzy.

 

Sezon czas start

 

W tym roku trener Gianlorenzo Blengini postawił na odmłodzony skład reprezentacji Włoch. Selekcjoner do szerokiego składu powołał m.in. pięciu siatkarzy występujących we włoskiej Serie A2, o czym pisaliśmy TUTAJ. Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów wybrał zaś dwudziestu pięciu siatkarzy, którzy będą walczyć o jak najlepszy wynik w tych rozgrywkach. Pierwszy turniej siatkarze włoskiego zespołu rozegrają w Chinach, gdzie oprócz gospodarzy zmierzą się z Irańczykami i Niemcami. Następnie udadzą się do Rosji, a tam zmierzą się również z kadrą Stanów Zjednoczonych i z kadrą Portugalii, która w tym roku zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Narodów. Trzeci turniej Włosi rozegrają w Bułgarii, gdzie zagrają też z Japończykami i Australijczykami, a w przedostatni weekend zmagań wystąpią w roli gospodarza. We własnym kraju podejmą reprezentacje Polski, Argentyny oraz Serbii. Fazę interkontynentalną zakończą zaś w Brazylii, a tam czeka na nich duże wyzwanie, bo oprócz wicemistrzów świata ich rywalami będą Francuzi i Kanadyjczycy.

 

 

Skład reprezentacji Włoch na Ligę Narodów:

 

Rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito, Riccardo Sbertoli,

 

Środkowi: Matteo Piano, Simone Anzani, Daniele Mazzone, Roberto Russo, Davide Candellaro, Alberto Polo, Fabio Ricci

 

Przyjmujący: Oleg Antonov, Giacomo Raffaelli, Daniele Lavia, Oreste Cavuto, Davide Gardini, Marco Pierotti, Fabrizio Gironi, Francesco Recine

 

Atakujący: Gabriele Nelli, Andrea Argenta, Giulio Pinali, Diego Cantagalli

 

Libero: Fabio Balaso, Nicola Pesaresi, Federico Bonami

 

 

Źródło: www.federvolley.it / opracowanie własne