Doświadczony rozgrywający zagra w Warszawie

Włodarze ONICO Warszawa poinformowali o zakontraktowaniu nowego rozgrywającego, którym został Michał Kozłowski. Siatkarz o miejsce w wyjściowym składzie stołecznego klubu będzie rywalizował z Antoine Brizardem, a nowa umowa Michała Kozłowskiego będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata.

 

Z Gdańska do Warszawy

 

Michał Kozłowski, jak wielu polskich siatkarzy, swoją karierę rozpoczynał w SMS-ie Spała, do którego dołączył w 2000 roku. W swojej karierze występował również w AZS-ie Olsztyn, a w 2004 roku dołączył do Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle skąd w poszukiwaniu szans na grę przeniósł się do pierwszoligowego AZS-u Nysa. W 2008 roku związał się kontraktem z ówczesnym Fartem Kielce z którym w 2010 roku awansował do PlusLigi. W Kielcach Michał Kozłowski spędził trzy lata, po których przeniósł się do Rzeszowa, skąd został wypożyczony do AZS-u Częstochowa. W 2015 roku rozgrywający wrócił do Asseco Resovii Rzeszów, ale jeszcze w trakcie sezonu zdecydował się na rozwiązanie kontraktu. Michał Kozłowski przeniósł się do ligi słoweńskiej, gdzie bronił barw ACH Volley Lublana, z którą dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Sezon 2016/2017 rozgrywający rozpoczął we francuskim AS Cannes, gdzie grał jako „medyczny joker”, a zgodnie z przepisami po powrocie zawodnika, którego zastąpił, polski rozgrywający zakończył przygodę we Francji. Michał Kozłowski wrócił do Polski, a jego wybór padł na ówczesny Espadon Szczecin w którym rozegrał siedemnaście spotkań. Przed sezonem 2017/2018 siatkarz zdecydował się na dołączenie do prowadzonej przez Andree Anastasiego drużyny z Gdańska. Michał Kozłowski tylko w rozgrywkach PlusLigi wystąpił w barwach Trefla Gdańsk pięćdziesiąt dwa razy, a w ostatnim sezonie w decydujących momentach wygrał rywalizację z Marcinem Januszem. W sezonie 2017/2018 Trefl Gdańsk zdobył Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw kraju. Natomiast rozgrywki 2018/2019 gdańszczanie zakończyli na dziewiątym miejscu, a po zakończeniu sezonu z zespołem pożegnała się spora grupa zawodników. Wśród nich jest również Michał Kozłowski, który zdecydował się na dołączenie do ONICO Warszawa, gdzie będzie grał przez kolejne dwa lata.

 

Wywalczenie miejsca w wyjściowym składzie nie będzie dla Michała Kozłowskiego łatwe, ponieważ ze swojego zadania bardzo dobrze wywiązuje się Antoine Brizard. Nie to jednak jest najważniejsze dla doświadczonego zawodnika, kluczowy dla niego jest bowiem dobry wynik osiągnięty przez zespół. „Przychodzę do ONICO pomóc swoim doświadczeniem. Postaram się zrobić wszystko, by naciskać Antoine’a, motywować go do jeszcze lepszej gry. Nie skupiam się na sobie, najbardziej interesuje mnie to, jak będzie wyglądała drużyna. Chciałbym powalczyć o medal, bo do tej pory w swojej przygodzie z siatkówką zdobyłem tylko jeden krążek mistrzostw Polski” – powiedział po przybyciu do stolicy Michał Kozłowski.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne