Mateusz Sacharewicz dołącza do Cuprum Lubin

Włodarze ekipy Cuprum Lubin kontynuują budowę zespołu na kolejny sezon ligowy. Nowym graczem lubinian został Mateusz Sacharewicz, który ma pomóc zespołowi w walce o jak najlepszy wynik w nadchodzących rozgrywkach. Środkowy do Lubina przenosi się po sezonie w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą w tym roku zdobył m.in. mistrzostwo Polski. 

 

Kolejne wyzwania po sezonie w szeregach mistrza

 

Mateusz Sacharewicz swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w ekipie MUKS Białystok, a następnie reprezentował barwy drużyny SMS PZPS Spała, a także występował w zespole Victorii Wałbrzych. Pierwszym jego klubem w karierze seniorskiej był SKS Hajnówka, skąd po dwóch latach (2008-2010) przeniósł się na dwa sezony do ekipy Pekpolu Ostrołęka. W sezonie 2012/2013 reprezentował barwy MKS-u Będzin, a następnie występował w ówczesnym AZS-ie Politechnika Warszawska (2013-2015). Występował również w ekipie BBTS-u Bielsko-Biała (2015/2016), a następnie w Łuczniczce Bydgoszcz (2016-2018). Przed sezonem 2018/2019 dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski.

 

Po sezonie Mateusz Sacharewicz zdecydował się na zakończenie współpracy z kędzierzyńską drużyną i dołączyć do zespołu Cuprum Lubin. „Oferta z Lubina pojawiła się dość szybko po tym jak postanowiłem przerwać współpracę z ZAKSĄ. Od razu spodobała mi się wizja, którą przedstawił mi prezes Tycel. Zespół ma być ambitny i walczący o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Ponadto słyszałem wiele dobrego na temat organizacji klubu i pracy trenera” – mówił nowy środkowy lubinian, wyrażając jednocześnie nadzieję na dobre występy zespołu i poprawę wyniku z ostatnich rozgrywek.

 

Budowa składu trwa

 

Do tej pory klub z Lubina przedłużył kontrakty z siedmioma siatkarzami: Maciejem Gorzkiewiczem, Jędrzejem Gruszczyńskim, Bartoszem Makosiem, Przemysławem Smolińskim, Bartłomiejem Zawalskim, Jakubem Ziobrowskim i Filipem Biegunem, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ponadto pozyskał Kamila Maruszczyka, Miguela Tavaresa, a także Robinsona Dvoranena, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.ks.cuprum.pl / opracowanie własne