Nicolas Marechal wraca do PlusLigi! Przyjmujący wzmocni drużynę z Rzeszowa

Nicolas Marechal po trzech latach zdecydował się na powrót do Polski. W sezonie 2019/2020 francuski przyjmujący występował będzie w Asseco Resovii Rzeszów, z którą związał się rocznym kontraktem. Oprócz Marechala do zespołu dołączył także rozgrywający Marcin Komenda oraz atakujący Zbigniew Bartman.

 

Powrót do Polski

 

Nicolas Marechal miał okazję występować już w wielu ligach na świecie, lecz największe klubowe sukcesy osiągnął, grając w polskich zespołach. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzimej lidze, gdzie w 2009 wraz z drużyną Tourcoing LM zdobył srebrny medal mistrzostw Francji, a także mistrzostwo i wicemistrzostwo z zespołem Stade Poitevin. W 2013 roku Nicolas Marechal zdecydował się na opuszczenie Francji i związał się kontraktem z Jastrzębskim Węglem. W Jastrzębiu przyjmujący występował w sezonie 2013/2014, kończąc rozgrywki na trzecim miejscu w PlusLidze oraz brązowym medalem wywalczonym w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W kolejnych sezonach zawodnik wzmocnił szeregi PGE Skry, z którą wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Polski oraz w 2016 roku Puchar Polski. Po zakończeniu rozgrywek 2015/2016 Francuz przeniósł się do ligi tureckiej, gdzie bronił barw zespołu Büyükşehir Belediyesi Stambuł. W kolejnych latach siatkarz występował we włoskim klubie z Rawenny, a ostatni sezon Nicolas Marechel spędził w rosyjskiej Superlidze gdzie grał w drużynie Jenisiej Krasnojarsk. Teraz siatkarz zdecydował się na powrót do Polski, a jego wybór padł na siódmy zespół ostatniego sezonu, Asseco Resovię Rzeszów.

 

Wilki ostrzą kły

 

Ostatni sezon nie spełnił oczekiwań włodarzy, zawodników oraz kibiców Asseco Resovii Rzeszów dlatego teraz drużyna przechodzi duże zmiany co ma być gwarantem lepszej postawy w nadchodzącym sezonie. Jak poinformowali już włodarze klubu w przyszłym sezonie drużynę poprowadzi Piotr Gruszka, a nowym rozgrywającym został Marcin Komenda. Ponadto do klubu z Podkarpacia wraca Zbigniew Bartman, o czym pisaliśmy TUTAJ. Natomiast na przedłużenie kontraktu zdecydowali się Luke Perry oraz kapitan zespołu Marcin Możdżonek.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: Informacja własna