Piotr Nowakowski nowym zawodnikiem warszawskiego ONICO

Piotr Nowakowski jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie umowy z ONICO Warszawa. Dwukrotny mistrz świata związał się ze stołecznym zespołem kontraktem, który będzie obowiązywał przez dwa nadchodzące sezony. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że taki zawodnik wzmacnia ONICO” – powiedział Piotr Gacek.

 

Wielokrotny medalista na środku

 

Piotr Nowakowski przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w drużynie Legii Warszawa, której barwy reprezentował przez jeden sezon (2005/2006). Następnie przez pięć lat reprezentował barwy AZS-u Częstochowa (2006-2011), a z nim zdobył srebrny medal mistrzostw Polski i wywalczył Puchar Polski w 2008 roku. Najdłużej, bo sześć lat, występował w barwach Asseco Resovii Rzeszów (2011-2017). Z rzeszowską drużyną trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2012, 2013, 2015), dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2014,2016), a także sięgnął z nią po Superpuchar Polski w 2013 roku, srebrny medal w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 2015 roku, a w roku 2012 zajął z zespołem drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV. W sezonie 2017/2018 przeniósł się do zespołu Trefla Gdańsk, z którym wywalczył Puchar Polski i w tym samym roku zdobył z nią brązowy medal mistrzostw Polski.

 

 

Utytułowany reprezentant kraju

 

Piotr Nowakowski swoim koncie ma również sukcesy reprezentacyjne. W biało-czerwonych barwach wywalczył dwukrotnie złoty medal mistrzostw świata (2014 i 2018), złoty medal Mistrzostw Europy w 2009 roku oraz brązowy medal mistrzostw Europy dwa lata później. Ponadto ma na swoim koncie brązowy i złoty medal rozgrywek Ligi Światowej, srebrny i brązowy medal Pucharu Świata, a także pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale corocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Stolica wzywa

 

Po dwóch latach spędzonych w Trójmieście na utytułowanego środkowego czeka kolejne wyzwanie. W ciągu dwóch najbliższych sezonów będzie walczył o najwyższe cele z drużyną ONICO Warszawa. „Od wielu osób słyszałem, że ONICO to bardzo ciekawy projekt. Miniony sezon pokazał, że to klub walczący o najwyższe cele, a w przyszłym… mam nadzieję, że pomogę drużynie zaistnieć także w Europie. Możliwość gry w Lidze Mistrzów była dodatkową zachętą, a poza tym Warszawa leży blisko mojego rodzinnego miasta – Żyrardowa – dzięki czemu mogę się tu czuć bardziej jak w domu. Mam nadzieję, że nowe otoczenie pozwoli mi wykrzesać z siebie nową energię” – skomentował powrót do stolicy nowy środkowy ONICO, Piotr Nowakowski.

 

Przypomnijmy, że do tej pory zespół z Warszawy przedłużył kontrakty z Damianem Wojtaszkiem, Andrzejem Wroną, Piotrem Łukasikiem, Dominikiem Jaglarskim oraz Jakubem Kowalczykiem, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Piotr Nowakowski jest zaś pierwszym nowym graczem ekipy ze stolicy.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/informacja własna