Glenn Hoag podał szeroki skład kanadyjskiej kadry

Powracający do reprezentacji Kanady jako szkoleniowiec Glenn Hoag podał szeroki, trzydziestoosobowy skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów. W drużynie znaleźli się również gracze, który występują w reprezentacji B. W porównaniu z zeszłym rokiem nie doszło do wielu zmian, a kapitanem zespołu pozostaje przyjmujący, Gordon Perrin.

 

Szkoleniowiec reprezentacji Kanady, Glenn Hoag podał szeroki skład zespołu na zbliżające się rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. W porównaniu z zeszłym rokiem w składzie kadry nie doszło do wielu zmian. Kapitanem drużyny nadal będzie John Gordon Perrin, który ma za sobą sezon w lidze rosyjskiej. W składzie znalazł się również TJ Sanders, który w minionych miesiącach leczył kontuzję pleców, a nadchodzący sezon ligowy spędzi w plusligowym MKS-ie Będzin. Szkoleniowiec zdecydował się również na włączenie do składu młodych zawodników, dla których będzie to dopiero pierwsza okazja do debiutu w kadrze.

 

Dla Kanadyjczyków pierwszym sprawdzianem w tym sezonie będzie Siatkarska Liga Narodów, która startuje już w ostatni weekend maja. Podopieczni trenera Glenna Hoaga będą również gospodarzami jednego z turniejów fazy interkontynentalnej, który w dniach 7-9 czerwca będzie rozgrywany w Ottawie. Najważniejszym celem reprezentacji Kanady w najbliższych miesiącach będzie jednak wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które będą rozgrywane w przyszłym roku.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Kanady:

 

Rozgrywający: TJ Sanders, Jay Blankenau, Byron Keturakis*, Brett Walsh, Adam Schriemer, Derek Epp*, Mathias Elser

 

Atakujący: Sharone Vernon-Evans, Ryan Sclater, Fynnian McCarthy, Xander Ketrzynski, Brodie Hofer

 

Przyjmujący: Jason DeRocco, Nicholas Hoag, John Gordon Perrin, Steven Marshall, Stephen Maar, Eric Loeppky, Blake Scheerhoorn, Brandon Koppers, Casey Schouten*

 

Środkowi: Lucas VanBerkel, Daniel Jansen Vandoorn, Danny Demyanenko, Graham Vigrass, Arthur Szwarc, Daenan Gyimah*, Justin Duff

 

Libero: Blair Bann, Jeremy Davies

 

 

 

Kadra B:

Craig Ireland, Jared Jarvis, Dylan Mortensen, Jordan McConkey,
Andre Foreman + zawodnicy oznaczeni *

 

 

 

Źródło: volleyball.ca/opracowanie własne