Andrea Giani szkoleniowcem klubu z Modeny

W Azimut Leo Shoes Modenie doszło do kolejnej zmiany szkoleniowca. Tym razem na ławce trenerskiej od rozgrywek 2019/202 zasiądzie Andrea Giani, który na tym stanowisku zastąpi Julio Velasco. Umowa z włoskim trenerem została podpisana na kolejne trzy sezony, a dla niego samego będzie to powrót do Modeny.

 

Nowe wyzwanie 

 

Andrea Giani trenowaniem zajął się tuż po zakończeniu kariery zawodniczej w 2007 roku i jego pierwszym zespołem była właśnie drużyna z Modeny. Po jednym sezonie włoski szkoleniowiec zdecydował się na przenosiny do M. Romy Volley, gdzie spędził kolejne trzy lata. W latach 2013-2016 Andrea Giani stał na czele Blu Volley Verony. Włoch prowadził również reprezentację Słowenii w latach 2015-2016, z którą osiągnął najlepsze wyniki w jej współczesnej historii, zdobywając między innymi wicemistrzostwo Europy. Od 2017 roku Andrea Giani pracuje z reprezentacją Niemiec, którą również poprowadził do srebrnego medalu mistrzostw Europy. W od rozgrywek 2017/2018 Włoch stał na czele Revivre Axopower Milano. Przed sezonem 2019/2020 Andrea Giani podpisał kontrakt z Azimut Leo Shoes Modena. „Trenowanie klubu z Modeny po Julio Velasco jest zaszczytem. Był i jest wspaniałym trenerem, któremu ja i wiele innych osób wiele zawdzięcza. Jestem gotowy na tą nową, piękną przygodę w Modenie, która reprezentuje coś unikalnego na świecie” – powiedział Andrea Giani po podpisaniu kontraktu z klubem z Modeny.

 

Zmiana na ławce trenerskiej klubu z Modeny zaszła głównie z powodu zakończenia kariery szkoleniowej przez Julio Velasco.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: volleyball.it/opracowanie własne