Zmiana w Weronie. Stoychev w miejsce Grbića

Radostin Stoychev został właśnie nowym szkoleniowcem klubu z Werony, gdzie na stanowisku zastąpi Nikolę Grbića. Bułgarski trener w minionych rozgrywkach związany był z plusligową Stocznią Szczecin, gdzie pełnił rolę dyrektora sportowego. Teraz Bułgar wraca na ławkę trenerską i poprowadzi klub we włoskiej Serie A.

 

Powrót do Włoch

 

Radostin Stoychev ma za sobą już wiele lat doświadczenia jako trener i kilkanaście sukcesów. W latach 2007-2013 bułgarski szkoleniowiec prowadził włoskie Diatec Trentino, z którym wywalczył kilka medali. Bułgar z klubem z Trydentu wywalczył między innymi trzy złota i brąz Ligi Mistrzów, cztery Klubowe Mistrzostwa Świata, trzy Puchary Włoch oraz mistrzostwo kraju. W rozgrywkach 2013/2014 szkoleniowiec pracował w lidze tureckiej, gdzie prowadził Halkbank Ankara, a następnie na dwa lata wrócił do Diatec Trentino. W sezonie 2017/2018 Radostin Stoychev zdecydował się na podpisanie kontraktu z klubem z Modeny, gdzie występowali wtedy między innymi Earvin Ngapeth i Bruno Rezende. Połączenie tak mocnych charakterów nie skończyło się dobrze i umowa z bułgarskim szkoleniowcem została przedwcześnie rozwiązana, a okoliczności jego odejścia z klubu do tej pory pozostają niejasne. Przed rozgrywkami 2018/2019 bułgarski szkoleniowiec zdecydował się na podpisanie kontraktu z polskim klubem. Stocznia Szczecin, bo o niej mowa, zakontraktowała Stoycheva jako dyrektora sportowego nowego projektu. Po kilkunastu tygodniach okazało się, że klub jest kolosem na glinianych nogach i wycofał się z rozgrywek PlusLigi, a Bułgar wrócił do Włoch.

 

Przed rozgrywkami 2019/2020 wiadomo już, że Radostin Stoychev będzie prowadził klub z Verony, gdzie na pozycji pierwszego szkoleniowca zastąpi Nikolę Grbića.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja własna