Wicemistrz Polski zasilił GKS Katowice

Jan Nowakowski to kolejny zawodnik, który podpisał kontrakt z ósmą drużyną poprzedniego sezonu, GKS-em Katowice. Środkowy na Śląsk przenosi się z zespołu ONICO Warszawa, z którym w minionych rozgrywkach wywalczył wicemistrzostwo Polski. Nowakowski z klubem z Katowic związał się dwuletnią umową.

 

W poszukiwaniu regularnej gry

 

Jan Nowakowski przygodę z siatkówką rozpoczynał w Bydgoszczy, gdzie występował w latach 2007-2010. Po udziale w Turnieju Nadziei Olimpijskich młody środkowy zdecydował się na przeniesienie do SMS-u PZPS Spała, z którym w 2013 roku wywalczył mistrzostwo Młodej Ligi. Po trzech latach spędzonych w Spale Jan Nowakowski związał się z plusligowym Transferem Bydgoszcz, gdzie szybko stał się podstawowym zawodnikiem. W Bydgoszczy środkowy w ciągu czterech sezonów wystąpił w ponad osiemdziesięciu spotkaniach, będąc ważnym ogniwem zespołu. Umiejętności młodego zawodnika zostały dostrzeżone przez włodarzy ONICO Warszawa i w 2017 roku Jan Nowakowski podpisał kontrakt ze stołeczną drużyną. W sezonie 2017/2018 środkowy był ważną postacią w zespole, dla którego zdobył wtedy sto sześćdziesiąt dziewięć „oczek”. W zakończonych niedawno rozgrywkach Jan Nowakowski pełnił rolę rezerwowego zawodnika i najczęściej na parkiecie pojawiał się zadaniowo, ale wraz z ONICO Warszawa zdobył wicemistrzostwo Polski. Po zakończeniu rozgrywek siatkarz zdecydował się na przeniesienie do ósmej drużyny sezonu 2018/2019, GKS-u Katowice, z którym związał się dwuletnią umową. „To bardzo ambitny zawodnik. Mimo młodego wieku ma już za sobą kilka bardzo udanych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej i ciągle jest spragniony sukcesów. Nie ukrywamy, że bardzo na niego liczymy” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

 

Trwa budowa składu na nadchodzące rozgrywki

 

Po zakończeniu zmagań o siódme miejsce GKS Katowice rozpoczął budowę składu na sezon 2019/2020. Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku pierwszego trenera, gdzie Piotra Gruszkę zastąpił Dariusz Daszkiewicz. W porównaniu z zeszłym sezonem w drużynie pozostanie nieliczna grupa zawodników, jeszcze w trakcie sezonu przedłużono kontrakt z Emanuelem Kohutem oraz Maciejem Fijałkiem. Natomiast drugim rozgrywającym GKS-u Katowice został wracający do PlusLigi, Jan Firlej. Włodarze zakontraktowali także Wiktora Musiała, Jakuba Jarosza, Adriana Buchowskiego, Szymon Gregorowicza, Miłosza Zniszczoła oraz Rafała Szymurę, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Z zespołem z kolei pożegnało się aż z dwunastoma zawodnikami, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu/informacja własna