Bundesliga: Berlin Recycling Volleys mistrzem Niemiec sezonu 2018/2019

W niedzielę zakończyła się rywalizacja finałowa w niemieckiej Bundeslidze. W piątym meczu walki o mistrzostwo kraju ekipa Berlin Recycling Volleys po pięciu setach pokonała na wyjeździe drużynę VfB Friedrichshafen. Tym samym berlińczycy po raz czwarty z rzędu wywalczyli złoty medal mistrzostw Niemiec.

 

W ostatnim meczu walki o mistrzostwo Niemiec, podobnie jak w całej rywalizacji finałowej, nie brakowało wrażeń. Siatkarze Berlin Recycling Volleys dobrze rozpoczęli spotkanie, zwyciężając w pierwszych dwóch partiach z przewagą kolejno siedmiu i czterech punktów. Kolejne dwa sety należały jednak do zespołu VfB Friedrichshafen. W tie-breaku ponownie nie obyło się bez walki, a ostatecznie różnicą dwóch „oczek” wywalczenie kolejnego złotego medalu przypieczętowali berlińczycy.

 

Siatkarze z Berlina przyjmowali na poziomie 42% (13% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 45%. Przeciwnicy zanotowali 57% jakość przyjęcia zagrywki (25% perfekcyjnego), zaś atakowali z 49% skutecznością. W polu serwisowym obie drużyny zdobyły po 5 punktów, lecz w grze blokiem lepiej zaprezentowali się goście – ustawili 14 bloków wobec 6 bloków w obozie rywali.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Sergei Grankin, który zdobył 4 „oczka” blokiem. Liderem w ekipie Berlin Recycling Volleys był Benjamin Patch, a zdobył 29 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 57%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Rafael Redwitz, który pojawiał się na zmianach w pierwszym i drugim secie, a następnie rozegrał trzy ostatnie sety, jednak nie punktował. Liderem był Bartłomiej Bołądź. Polak zdobył 21 „oczek”, posyłając w tym 3 asy serwisowe, a także ustawił 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 40%.

 

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:23, 14:16)

MVP gold: Sergei Grankin

MVP silber: Rafael Redwitz

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne