Liga A: Greenyard Maaseik ponownie mistrzem Belgii

W sobotę zakończyła się zacięta rywalizacja w finale ligi belgijskiej, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Greenyard Maaseik. W piątym meczu walki o złoty medal obrońcy tytułu po pięciu setach pokonali na wyjeździe drużynę Knack Roeselare, chociaż w całym starciu przegrywali już 0:2. 

 

 

Mecz od początku dostarczył kibicom wielu wrażeń, a pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy, którzy wygrali z przewagą kolejno trzech i dwóch punktów. Następnie gracze z Maaseik wyraźnie odwrócili sytuację i zwyciężyli w kolejnych dwóch odsłonach z przewagą kolejno dziewięciu i sześciu „oczek”. Tie-break ponownie był dość zacięty, a ostatecznie różnicą dwóch punktów zwyciężyli siatkarze Greenyard Maaseik, broniąc tytuł mistrzów Belgii.

 

Siatkarze z Maaseik przyjmowali na poziomie 53% (20% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 47%. Przeciwnicy zanotowali 45% jakość przyjęcia zagrywki (11% perfekcyjnego), zaś atakowali z 49% skutecznością. W polu serwisowym grę zdominowali przyjezdni, posyłając 15 punktowych zagrywek przy 3 po stronie ekipy z Roeselare. W grze blokiem zaś obie drużyny zdobyły po 8 punktów.

 

W zespole Greenyard Maaseik liderami byli Jolan Cox i Jelte Maan – obaj zdobyli po 22 „oczka”. Pierwszy z graczy w swoim dorobku zgromadził 4 punkty zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 44%. Jelte Maan posłał 1 asa serwisowego i ustawił 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 50%, zaś przyjmował na poziomie 49% (11% perfekcyjnego). Robert Wójcik nie zagrał w tym starciu.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był  Hendrik Tuerlinckx. Zdobył 21 punktów, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 44%, a ponadto 4 razy przyjmował zagrywkę, notując 50% jakość.

 

Knack Roeselare – Greenyard Maaseik 2:3 (25:22, 25:23, 16:25, 19:25, 13:15)

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne