Robinson Dvoranen nowym przyjmującym Cuprum Lubin

Kolejnym nowym zawodnikiem, po Kamilu Maruszczyku oraz rozgrywający Miguelu Tavaresie, który w przyszłym sezonie będzie występował w Cuprum Lubin jest doświadczony przyjmujący, Robinson Dvoranen. Umowa Brazylijczyka z klubem z Lubina będzie obowiązywała do zakończenia rozgrywek 2019/2020. 

 

Bezcenne doświadczenie

 

Robinson Dvoranen w lubińskim zespole będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Brazylijczyk przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzimej lidze, gdzie reprezentował barwy ECUS/Suzano. Przyjmujący znaczną część swojej kariery spędził w brazylijskiej Superlidze, gdzie występował między innymi w zespole Sady Cruzeiro. Robinson Dvoranen rozgrywki 2010/2011 spędził w lidze włoskiej, w drużynie BCC-NEP Castellana Grotte, a kolejne w rumuńskim Rematu Zalau, gdzie w 2013 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju. Ostatnie dwa sezony zawodnik spędził w brazylijskim Fiat/Minas Tenis Clube z Belo Horizonte, gdzie był jednym z podstawowych graczy. Teraz Robinson Dvoranen zdecydował się na zmianę ligi brazylijskiej na polską PlusLigę, a jego wybór padł na Cuprum Lubin. Kontrakt nowego przyjmującego będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020. „Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią tej drużyny. Jestem podekscytowany, że zagram w PlusLidze w tym sezonie. Miałem już okazję grać w Polsce, bo wraz z Rematem Zalau zmierzyliśmy się kiedyś z Asseco Resovią w Lidze Mistrzów. Widziałem jak ludzie tutaj traktują siatkówkę, to jest po prostu pasja” – powiedział Robinson Dvoranen.

 

Ostatni sezon lubinianie zakończyli na jedenastym miejscu, co nie zaspokoiło oczekiwań nie tylko kibiców, ale również samego zespołu. Przed rozpoczęciem przygotowań do rozgrywek 2019/2020 drużyna przechodzi zmiany kadrowe, które mają pomóc w osiągnięciu lepszego rezultatu niż w zakończonym niedawno sezonie. Na stanowisku pierwszego trenera pozostał Marcelo Fornckowiak, a w ostatnim czasie do zespołu dołączyli przyjmujący Kamil Maruszczyk oraz rozgrywający Miguel Tavares, o których transferze pisaliśmy TUTAJ, a teraz umową z klubem związał się Robinson Dvoranen, którego doświadczenie z pewnością będzie pomocne w nawiązaniu walki z najlepszymi zespołami w PlusLidze.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne