Rafał Szymura kolejnym zawodnikiem katowickiego GKS-u

Po ostatnim sezonie GKS Katowice przechodzi spore zmiany kadrowe, a kolejnym nowym zawodnikiem, który w rozgrywkach 2019/2020 będzie bronił barw ekipy prowadzonej przez trenera Dariusza Daszkiewicza, jest Rafał Szymura. Kontrakt przyjmującego będzie obowiązywał do zakończenia przyszłych rozgrywek.

 

Więcej szans na grę

 

Rafał Szymura przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzinnym Rybniku, skąd w 2012 roku przeniósł się do SMS-u PZPS-u Spała. Wraz ze spalską drużyną przyjmujący zdobył wicemistrzostwo oraz mistrzostwo rozgrywek Młodej Ligi. W 2014 roku Rafał Szymura zdecydował się na dołączenie do AZS-u Częstochowa, który wtedy występował w PlusLidze. W zespole spod Jasnej Góry zawodnik szybko zaprezentował swoje umiejętności i stał się szóstkowym graczem. W AZS-ie Częstochowa przyjmujący spędził trzy sezony, a kiedy po sezonie 2016/2017 klub spadł do I Ligi Rafał Szymura podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W rozgrywkach 2017/2018 przyjmujący wystąpił w dwudziestu siedmiu spotkaniach, dla swojego zespołu zdobył ponad sto trzydzieści punktów, lecz często były to zmiany zadaniowe. W zakończonych niedawno rozgrywkach Rafał Szymura początkowo nie często pojawiał się na boisku, ale w obliczu kontuzji Sama Deroo siatkarz wszedł do wyjściowego składu i miał znaczny udział w zdobyciu przez swój zespół Pucharu Polski, a sam został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Do wywalczonego w 2018 roku wicemistrzostwa Polski, na zakończenie przygody w Kędzierzynie-Koźlu Rafał Szymura dołożył złoty medal. Teraz młody zawodnik, w poszukiwaniu regularnej gry, zdecydował się na przeniesienie do GKS-u Katowice, gdzie będzie występował do końca najbliższego sezonu sezonu. „Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową” – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

GKS Katowice po dwumeczu z Asseco Resovią Rzeszów ostatecznie sezon 2018/2019 zakończył na ósmym miejscu. Po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnała się spora grupa zawodników, o czym możecie przeczytać TUTAJ, a także trener zespołu Piotr Gruszka. Obecnie włodarze klubu są w trakcie kompletowania zespołu, który ma pozwolić na poprawienie ostatniego rezultatu. W kolejnych rozgrywkach barw katowickiego klubu będzie bronił między innymi Jakub Jarosz, o czym pisaliśmy TUTAJ, a także Jan Firlej, Wiktor Musiał, Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, Miłosz Zniszczoł oraz wspomniany już Rafał Szymura. Ponadto swoje kontrakty z GKS-em Katowice przedłużyli Maciej Fijałek oraz Emanuel Kohut. 

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne