MKS Będzin skompletował sztab szkoleniowy

Władze MKS-u Będzin poinformowały o zakończeniu kompletowania sztabu szkoleniowego na sezon 2019/2020. Jego skład zamknął Adrian Brudnicki, który w będzińskim zespole będzie pełnił funkcję fizjoterapeuty. Warto wspomnieć, że do Będzina przenosi się z GKS-u Katowice, gdzie spędził ostatnie trzy lata. 

 

Trochę zmian, trochę stabilizacji

 

Władze MKS-u Będzin po zakończeniu sezonu 2018/2019, w którym drużyna zajęła trzynaste miejsce, szybko przystąpiły do budowy składu na kolejne rozgrywki, nie tylko jeśli chodzi o zespół. Zmiany zaszły również w sztabie szkoleniowym, a funkcję pierwszego trenera objął Jakub Bednaruk, który przez ostatnie dwa sezony prowadził drużynę Chemika Bydgoszcz. Wcześniej przez łącznie siedem lat był związany z ówczesną drużyną AZS-u Politechnika Warszawska (pierwsze dwa lata jako drugi trener). W będzinie jego asystentem został Emil Siewiorek, wychowanek klubu, który po zwolnieniu trenera Gido Vermeulena w trakcie ostatniego sezonu prowadził będziński zespół w ostatnich ośmiu meczach. W sztabie szkoleniowym zespołu pracuje od czterech lat i pełnił także funkcję asystenta trenerów Tomasza Wasilkowskiego i Stelio DeRocco.

 

Na pozycji trenera przygotowania fizycznego MKS-u Będzin pozostała Agnieszka Czura, która z będzińską drużyną związana jest od siedmiu lat. Warto wspomnieć, że była lekkoatletka, która ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski w pchnięciu kulą, jako fizjoterapeutka dbała o przygotowanie polskich lekkoatletów m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Do zmiany doszło na stanowisku fizjoterapeuty. Z klubem pożegnał się Grzegorz Rzetecki, który w przyszłym sezonie będzie współpracował z ekipą GKS-u Katowice. Jego miejsce zajmie zaś były fizjoterapeuta katowickiego zespołu, Adrian Brudnicki.

 

Do zmiany nie dojdzie na stanowisku statystyka drużyny. Od dwóch lat tę funkcję pełni Maciej Etgens, który na swoim koncie ma współpracę m.in z drużynami młodzieżowymi, a także miał okazję odbycia stażu przy reprezentacji Holandii u boku szkoleniowca Gido Vermeluena.

 

Sztab szkoleniowy MKS-u Będzin na sezon 2019/2020:

 

Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl / opracowanie własne