Piotr Gruszka oficjalnie szkoleniowcem rzeszowian

Piotr Gruszka po trzech latach spędzonych w GKS-ie Katowice zdecydował się na zmianę i w nadchodzącym sezonie poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów. Polak związał się z klubem kontraktem, który będzie obowiązywał do 2021 roku, a na stanowisku pierwszego trenera klubu z Podkarpacia zastąpi Gheorghe Cretu.

 

Nadal w PlusLidze

 

Swoją przygodę na ławce trenerskiej w PlusLidze Piotr Gruszka zaczynał w 2014 roku, kiedy objął zespół z Bielska-Białej. Później w 2016 roku przejął GKS Katowice, który do PlusLigi przystępował jako beniaminek. Sezon 2016/2017 katowiczanie zakończyli na dziesiątym miejscu, a włodarze klubu, jeszcze w trakcie rozgrywek, zdecydowali się przedłużyć umowę z Piotrem Gruszką do końca sezonu 2018/2019. W między czasie Polak zajął miejsce na ławce trenerskiej reprezentacji Polski, gdzie był asystentem Ferdinando de Giorgiego. Teraz przed Piotrem Gruszką kolejne wyzwanie bowiem stanie on na czele Asseco Resovii Rzeszów, która uważana jest za jedną z ligowych potęg. Jak jednak pokazał ostatni sezon, nawet siatkarskim potęgom mogą zdarzyć się potknięcia. Rozgrywek 2018/2019 rzeszowianie nie mogą zaliczyć do udanych, a w klubie jeszcze w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Gheorghe Cretu, a nowym prezesem zarządu został Krzysztof Ignaczak. Zmiana trenera w trakcie sezonu miała być impulsem, ale nie zmieniło to postawy zespołu, który ostatecznie zajął siódme miejsce. Do sezonu 2019/2020 zespół będzie przygotowywał właśnie Piotr Gruszka, który będzie też odpowiedzialny za budowanie składu.

 

 

Duże zmiany

 

Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z Asseco Resovii odeszło siedmiu zawodników: Thibault Rossard, Mateusz Masłowski, Dawid Dryja, Łukasz Kozub, Mateusz Mika, David Smith, który związał się kontraktem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, o czym możecie przeczytać TUTAJ oraz Jakub Jarosz, który przeniósł się do Katowic. Ponadto Łukasz Perłowski zdecydował się na zakończenie swojej kariery zawodniczej. Pierwszym nowym siatkarzem, który będzie występował w zespole prowadzonym przez Piotra Gruszki jest Marcin Komenda, o którego transferze więcej przeczytacie TUTAJ. Ponadto na kolejny sezon w zespole zostają Marcin Możdżonek oraz Luke Perry, którzy przedłużyli swoje kontrakty.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne