Liga A: Knack Roeselare przedłuża walkę o złoto

W lidze belgijskiej czwarty mecz nie rozstrzygnął losów finałowej rywalizacji. Drużyna Knack Roeselare po zaciętym pięciosetowym spotkaniu pokonała na wyjeździe zespół Greenyard Maaseik. Ostatnie, decydujące starcie walki o mistrzostwo Belgii zostanie rozegrane w sobotę. 

 

W czwartym meczu finałowym najbardziej wyrównane były pierwsze dwa sety, które po grze na przewagi zakończyły się na korzyść graczy z Roeselare. W kolejnych dwóch skuteczniejsi byli gospodarze meczu, lecz to nie wystarczyło do zatrzymania przyjezdnych.

 

Goście przyjmowali na poziomie 50% (17% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 52%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 50% jakością (20% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 48%. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gracze z Maaseik – posłali 11 asów serwisowych przy 4 w obozie rywali, a także ustawili 15 skutecznych bloków wobec 12 bloków gości.

 

Najlepszym graczem meczu został Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 23 punkty, mając w tym 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 58%. Liderem ekipy gości był Matthijs Verhanneman – 27 „oczek”, z czego 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 51%, zaś przyjmował na poziomie 33% (17% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Jolan Cox, który zdobył 28 punktów, a w tym posłał 3 punktowe zagrywki i ustawił 5 skutecznych bloków. Atakował ze skutecznością 41%. Robert Wójcik nie zagrał w tym starciu.

 

Greenyard Maaseik – Knack Roeselare 2:3 (33:35, 25:27, 25:17, 25:23, 12:15)

MVP: Hendrik Tuerlinckx

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne