Komenda nowym rozgrywającym Asseco Resovii

Marcin Komenda po dwóch latach spędzonych w GKS-ie Katowice zmienia barwy i w przyszłym sezonie rozgrywający będzie występował w siódmej drużyny minionych rozgrywek, Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz podpisał z klubem roczny kontrakt. Komenda to pierwszy nowy zawodnik, który dołączy do rzeszowskiej drużyny.

 

Przeszłość w lidze

 

Marcin Komenda pierwsze kroki w PlusLidze stawiał Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony (2015-2017). Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice. Podczas ostatnich rozgrywek Marcin Komenda zagrał w 95 setach, zdobywając pięćdziesiąt dwa punkty, z czego jedenaście atakiem, trzydzieści dwa blokiem i dziewięć zagrywką. Dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów.

 

 

Walczyć o ligowy szczyt

 

Asseco Resovia Rzeszów rozgrywek 2018/2019 na pewno nie może zaliczyć do udanych. Zespół w trakcie sezonu prezentował się poniżej oczekiwań, co poskutkowało tym, że drużyna zakończyła rozgrywki na siódmym miejscu. Rzeszowianie odnieśli jednak sukces w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie awansowali do najlepszej czwórki. W międzyczasie w klubie doszło do zmiany na stanowisku prezesa, którym został Krzysztof Ignaczak i szybko zaczął budowę nowego składu i jasne stało się, że w zespole dojdzie do kolejnych roszad. Jeszcze w trakcie rozgrywek 2018/2019 pewna była zmiana na stanowisku szkoleniowca i odejście Gheorghe Cretu, którego miejsce zajął Piotr Gruszka, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Ponadto, po zakończeniu rozgrywek, z zespołem pożegnało się siedmiu zawodników: Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Thibault Rossard, Mateusz Masłowski oraz Dawid Dryja, a Łukasz Perłowski zdecydował się na zakończenie kariery, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ponadto na kolejny sezon w zespole zostają Marcin Możdżonek oraz Luke Perry, którzy przedłużyli swoje kontrakty.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne