Bundesliga: Piąty mecz zadecyduje o mistrzostwie Niemiec

W czwartym pojedynku finałowej rywalizacji w niemieckiej Bundeslidze nie doszło do rozstrzygnięć. Drużyna Berlin Recycling Volleys, która przegrywała w serii 1:2, po czterech setach zapisała na swoim koncie zwycięstwo, wyrównując stan rywalizacji o złoty medal. W związku z tym mistrza Niemiec poznamy w niedzielę.

Najwięcej wrażeń dostarczył kibicom pierwszy set, który zakończył się po grze na przewagi z korzyścią dla zespołu Berlin Recycling Volleys. Gracze VfB Friedrichshafen na swoim koncie zapisali jedynie trzecią partię, wygrywając z przewagą dziesięciu punktów.

Siatkarze Berlin Recycling Volleys przyjmowali na poziomie 54% (16% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 48%. Przeciwnicy przyjmowali z 56% jakością (11% perfekcyjnego), zaś atakowali z 38% skutecznością. W polu serwisowym obie drużyny zanotowały po 5 punktów, ale w grze blokiem skuteczniejsi byli gospodarze meczu – 10 punktowych bloków wobec 6 po stronie rywali.

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Sergei Grankin, który zdobył 4 punkty – 1 zagrywką, 1 atakiem i 2 blokiem. Liderem zespołu z Berlina był Moritz Reichert. Zdobył 20 „oczek”, mając w tym 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 59%, zaś przyjmował na poziomie 56% (11% perfekcyjnego).

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Daniel Malescha, który zdobył 14 „oczek”. W swoim dorobku zgromadził 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok, zaś atakował ze skutecznością 40%. Bartłomiej Bołądź do dorobku zespołu dołożył 3 punkty – 1 zagrywką i 2 atakiem. Liderem był David Sossenheimer, który zdobył 16 „oczek”, z czego 1 zagrywką. Atakował ze skutecznością 43%, zaś przyjmował z 33% jakością.

Berlin Recycling Volleys – VfB Friedrichshafen 3:1 (28:26, 25:21, 15:25, 25:21)

MVP gold: Sergei Grankin

MVP silber: Daniel Malescha