Z Będzina do Katowic. Szymon Gregorowicz nowym libero GKS-u

GKS Katowice buduje skład na nadchodzące rozgrywki. Drużynę, w kolejnym sezonie będzie prowadził trener Dariusz Daszkiewicz, a klub ogłosił pozyskanie kolejnego nowego zawodnika. W nadchodzącym sezonie szeregi katowickiego klubu zasilał będzie Szymon Gregorowicz, były libero MKS-u Będzin. 

 

Szymon Gregorowicz pochodzi ze Świebodzina, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w pobliskim Międzyrzeczu. Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie reprezentował barwy MOS Wola oraz zadebiutował w rozgrywkach Młodej Ligi w AZS Politechnice Warszawskiej. Po opuszczeniu stolicy trafił do Będzina, gdzie rozegrał kolejny sezon Młodej Ligi będąc wyróżniającym się graczem na pozycji libero. Przez ostatnie dwa sezony był już zawodnikiem seniorskiej drużyny MKS-u Będzin. Siatkarz nie miał jednak zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i pełnił głównie rolę zmiennika Michała Potery. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 Szymon Gregorowicz zdecydował się na wykonanie kolejnego kroku i przeniósł się do Katowic. „To bardzo ambitny i pracowity zawodnik, który w naszym klubie będzie mógł podnosić swoje umiejętności i z pewnością pokaże się z jak najlepszej strony. To siatkarz, który wpisuje się w zespół i cieszymy, się, że dołącza do naszego klubu” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

 

Szereg zmian

 

W GKS-ie Katowice po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 doszło do wielu zmian kadrowych, które były zapowiadane jeszcze w trakcie trwania rywalizacji. Ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się Piotr Gruszka, a jego miejsce zajął Dariusz Daszkiewicz. Z zespołu odeszła również większość zawodników. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się Emanuel Kohut. Do GKS-u Katowice dołączyli nowi gracze. Umowę podpisał rozgrywający Jan Firlej, a jako atakujący do zespołu przyszedł Wiktor Musiał, który będzie tworzył duet z Jakubem Jaroszem. Z Będzina do katowickiego klubu przeniósł się również przyjmujący Adrian Buchowski.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne