Możdżonek do 2021 roku zostaje Asseco Resovii

Po zakończeniu rozgrywek sezonu 2018/2019 włodarze Asseco Resovii Rzeszów szybko rozpoczęli budowę składu na kolejną edycję PlusLigi. Dzisiaj klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z kapitanem zespołu, Marcinem Możdżonkiem do 2021 roku. Najbliższy sezon będzie dla doświadczonego środkowego czwartym w barwach Asseco Resovii.

 

Cenne doświadczenie

 

Marcin Możdżonek jest jednym z najbardziej doświadczonych środkowych w Polsce. W trakcie swojej kariery występował Indykpolu AZS-ie Olsztyn, PGE Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, tureckim Halbanku Ankra oraz w Cuprum Lubin by przed sezonem 2016/2017 związać się z Asseco Resovią Rzeszów. Jak dotychczas Marcin Możdzonek wywalczył dziewięć medali w rozgrywkach krajowych w tym trzykrotnie złoty medal Mistrzostw Polski. Dodatkowo siatkarz czterokrotnie sięgał po Puchar Polski, dwa medale Ligi Mistrzów oraz dwa krążki Klubowych Mistrzostw Świata. Podczas pobytu w Turcji środkowy wywalczył wicemistrzostwo kraju a także Puchar i Superpuchar Turcji. Wraz z Asseco Resovią Rzeszów Marcin Możdzonek nie wywalczył jeszcze żadnego trofeum, a ostatni sezon rzeszowski zespół określał jako nieudany bowiem na pierwsze zwycięstwo czekał do ósmej kolejki i długo plasował się w końcówce ligowej tabeli. Ostatecznie rzeszowianie zajęli siódme miejsce, a Marcin Możdzonek rozegrał dwadzieścia spotkań zdobywając przy tym sto dwadzieścia sześć „oczek”. Po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnała się znaczna część zespołu, jednak Marcin Możdzonek zdecydował się na pozostanie w Rzeszowie na kolejne lata. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2020/2021. Miło mi, że jeden z najbardziej utytułowanych środkowych w Polsce nadal będzie występował w naszym zespole. Za Marcinem niewątpliwie przemawia olbrzymie doświadczenie zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych boiskach. Wśród środkowych Możdżon będzie najbardziej defensywnym, który w trudnych momentach będzie wspierał pozostałych zawodników. Trzy lata spędzone w naszym zespole sprawiają, że Marcin zna doskonale szatnie i na pewno będzie pomagał nowym siatkarzom zaadoptować się w Asseco Resovii” – powiedział Prezes Zarządu, Krzysztof Ignaczak.

 

 

Wrócić na szczyt

 

W sezonie 2019/2020 Asseco Resovia Rzeszów będzie chciała powrócić do ligowej czołówki i włączyć się do walki o medale. Włodarze Asseco Resovii Rzeszów chcą zbudować wyrównany skład, który włączy się do walki o medale. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się wcześniej Luke Perry, a umowa australijskiego libero została podpisana na sezon 2019/2020.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne