David Smith nadal w PlusLidze. Amerykanin zagra w mistrzu Polski

Brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata, David Smith, w ostatnim sezonie reprezentował barwy Asseco Resovi Rzeszów. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 środkowy zdecydował się na zmianę klubu. Jednak w dalszym ciągu Amerykanin będzie występował na boiskach PlusLigi, a w nadchodzącym sezonie zasili szeregi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Czwarty sezon w Polsce

 

David Smith jest jednym z filarów reprezentacji Stanów Zjednoczonych z którą w 2016 roku wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, a w 2018 roku sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. W sezonie 2010/2011 środkowy występował w lidze hiszpańskiej gdzie wywalczył wicemistrzostwo Hiszpanii, po czym w latach 2011-2016 występował w francuskim klubie Tours VB z którym kilkukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Po sezonie 2015/2016 David Smith zdecydował się na opuszczenie francuskiej ligi, a jego wybór padł na Polskę. W rozgrywkach 2016/2017 Amerykanin zasilił szeregi Cerradu Czarnych Radom z którym ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu. W sezonie 2017/2018 David Smith zagrał w ówczesnym beniaminku jakim była drużyna Aluronu Virtu Warty Zawiercie, a po sezonie siatkarz zdecydował się na przeniesienie do klubu mającego aspirację do walki o najwyższe cele. Jednak od początku minionego sezonu Asseco Resovia Rzeszów nie prezentowała się najlepiej i osiągnęła wynik znacznie poniżej założonych celów. Jeszcze w trakcie sezonu 2018/2019 w zespole doszło do zmiany trenera oraz prezesa zarządu co miało dać impuls drużynie do lepszej gry. W drugiej części sezonu rzeszowianie prezentowali lepszą dyspozycję jednak nie starczyło to na powrót do walki o medale i ostatecznie zespół zakończył rozgrywki na siódmym miejscu. David Smith zdecydował się jednak na pozostanie w Polsce i podpisał umowę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kontrakt środkowego będzie obowiązywał do zakończenia sezonu 2019/2020.

 

 

Utrzymać poziom

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden ze stabilniejszych zespołów w PlusLidze. W ostatnim sezonie kędzierzynianie wywalczyli Puchar Polski, a sezon ligowy skończyli ze złotym medalem. O ile na krajowym podwórku drużyna przez dłuższy czas była niepokonana, to udział w Lidze Mistrzów kędzierzyński zespół zakończył na fazie grupowej. W ostatnich latach siłą ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest zbilansowany skład, który nie przechodzi zbyt wielu zmian. Jeszcze w trakcie sezonu na przedłużenie kontraktu zdecydowali się między innymi Sam Deroo oraz Benjamin Toniutti.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/ opracowanie własne