Sześciu zawodników odchodzi z ONICO Warszawa

Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 sześciu zawodników odchodzi z ONICO Warszawa. Na zmianę barw zdecydowali się Graham Vigrass, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Nikolay Penchev i Konrad Buczek. Na kolejny sezon w zespole nie pozostanie również Maciej Muzaj, który przenosi się do rosyjskiej Superligi.

 

Dla ONICO Warszawa minione rozgrywki ligowe były bardzo owocne. Drużyna prowadzona przez trenera Stephane’a Antigę zakończyła sezon na drugim miejscu i tym samym zapewniając stołecznemu klubowi udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Teraz jednak nadszedł czas pożegnań i pewne stało się, że w kolejnym sezonie w barwach klubu z Warszawy nie zobaczymy minimum sześciu zawodników. Na zmianę barw zdecydowali się Graham Vigrass, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Nikolay Penchev i Konrad Buczek, z zespołu odchodzi też Maciej Muzaj. „Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w barwach naszej drużyny i ogromny wkład w historyczny sukces, jakim jest wicemistrzostwo kraju. Życzymy powodzenia w nowych klubach, jednocześnie mając nadzieję, że nasze sportowe drogi jeszcze się skrzyżują. Warszawa na pewno o Was nie zapomni” – powiedział prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek.

 

Graham Vigrass podpisał kontrakt z ONICO Warszawa przed sezonem 2018/2019 i od początku stawiał sobie wysokie cele, zapowiadając, że zamierza walczyć z zespołem o mistrzostwo Polski. Po wywalczeniu srebrnego medalu rozgrywek PlusLigi kanadyjski środkowy zmienia barwy klubowe. Nowego pracodawcę będzie miał również atakujący reprezentacji Kanady, Sharone Vernon-Evans, który w stołecznym zespole spędził ostatnie dwa lata. W Warszawie nie zostanie też Jan Nowakowski, który przenosi się do innego plusligowego zespołu. Z ONICO Warszawa odchodzi Nikolay Penchev, który do stolicy przyszedł po rozpadzie stoczni Szczecin. Nowego pracodawcy szuka również Konrad Buczek, Maciej Muzaj natomiast przenosi się do Rosji.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne