Pierwsi gracze opuszczają Będzin

W nadchodzących rozgrywkach ligowych w szeregach MKS-u Będzin nie zobaczymy ośmiu zawodników. Z zespołem po sezonie 2018/2019 żegnają się Tomasz Kowalski, Mateusz Kowalski, Jakub Peszko, Bartłomiej Grzechnik, Szymon Gregorowicz, Jake Langlois, Adrian Buchowski, który będzie występował w GKS-ie Katowice oraz Lukáš Ticháček. 

 

Czas pożegnań

 

MKS Będzin zaczął przechodzić przebudowę jeszcze w trakcie trwania rozgrywek 2018/2019, kiedy zaszła zmiana na stanowisku prezesa oraz szkoleniowca. Teraz włodarze klubu kontynuują proces zmian i z Będzina odchodzi ośmiu zawodników. Z drużyną pożegnał się rozgrywający Tomasz Kowalski, który występował w będzińskim klubie w rozgrywkach 2015/2016 i 2018/2019, a podczas minionego sezonu zagrał w 23 meczach i zdobył dziesięć punktów. Z MKS-em Będzin pożegnał się również Lukáš Ticháček, który do zespołu dołączył do drużyny po upadku Stoczni Szczecin. Czeski rozgrywający wystąpił w 13 spotkaniach, w czasie których wywalczył 24 „oczka”.

 

Po roku spędzonym w Będzinie na zmianę klubu zdecydował się Adrian Buchowski, który w czasie ostatnich rozgrywek zagrał w 23 spotkaniach i wywalczył 153 punkty, z czego dziesięć blokiem i 11 zagrywką. Z drużyną żegna się także Jake Langlois, który wystąpił w 22 meczach i zdobył dla będzińskiego klubu 164 „oczka”.

 

Z MKS-u Będzin odchodzi również libero Szymon Gregorowicz, który w czasie ostatnich dwóch lat pełnił rolę zmiennika Michała Potery. Siatkarz zagrał w 21 meczach, a w rozgrywkach 2016/2017 był pierwszoszóstkowym graczem Młodej Ligi MKS-u Będzin.

 

Po czterech latach spędzonych w klubie na zmianę zdecydował się również Jakub Peszko, który w tym czasie zagrał 93 meczach (266 setach). Zakończył 591 akcji (405 atakiem, 46 blokiem i 35 zagrywką). Po dwóch latach z MKS-em Będzin pożegnał się również Bartłomiej Grzechnik, który do zespołu przeszedł z BBTS-u Bielsko-Biała. Na zmianę otoczenia zdecydował się również Mateusz Kowalski, który w zespole spędził ostatnie trzy lata.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne