Nowy przyjmujący w GKS-ie Katowice

Adrian Buchowski przed rozgrywkami 2018/2019 dołączył do zespołu MKS-u Będzin, ale po roku zdecydował się na zmianę barw klubowych. Przyjmujący postanowił zostać w PlusLidze i od sezonu 2019/2020 będzie występował w szeregach GKS-u Katowice, który prowadził będzie trener Dariusz Daszkiewicz. 

 

Ligowe doświadczenie

 

Minione rozgrywki  Adrian Buchowski spędził w MKS-ie Będzin, z którym zakończył sezon na trzynastej pozycji. Przegrał wówczas rywalizację o wyjściową szóstkę z Jakubem Peszko oraz Jake Langloisem. Natomiast pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w Jastrzębskim Węglu podczas sezonu 2010/2011. Później przyjmujący dołączył do zespołu z Kielc, gdzie występował przez trzy sezony (2013-2016). Kolejnym miejscem na siatkarskiej mapie u Adriana Buchowskiego był Olsztyn (2016-2018). W Indykpolu AZS-ie Olsztyn odnalazł uznanie w oczach trenera i występował w pierwszej szóstce. Wraz z tą drużyną wyeliminował z play-offów Asseco Resovię Rzeszów i zakończył rywalizację w sezonie 2017/2018 tuż za podium, na czwartej pozycji.

 

 

Statystyki na plus

 

W dotychczasowych siedmiu sezonach atakujący wystąpił  na parkiecie podczas 145 spotkań (466 setów). W swoich statystykach dotychczas zapisał zdobycz punktową w wysokości 935 punktów. 803 „oczka” wywalczył atakiem, 45 zanotował za pomocą asów serwisowych, a 87 dołożył blokiem. Podczas minionych rozgrywek wystąpił podczas 23 meczów (79 setów) i zanotował 153 punkty na swoim koncie (11 asów serwisowych, 132 punktowe ataki oraz 10 bloków). „To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi. Współpracował już także z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i dobrze wpisuje się w model drużyny, którą budujemy” – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Wcześniej do katowickiego GKS-u zdecydował się dołączyć atakujący Jakub Jarosz, który ostatnio grał dla Asseco Resovii Rzeszów. Jego zmiennikiem będzie Wiktor Musiał. W zespole występował będzie również Jan Firlej, który po roku wraca do Polski. Do zmiany doszło także na stanowisku szkoleniowca, drużynę prowadził będzie trener Dariusz Daszkiewicz.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło:siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne