Luke Perry przedłużył kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów

Wraz z zakończeniem sezonu Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła budowę składu na rozgrywki 2019/2020. Najpierw poinformowano, że z zespołem pożegnało się sześciu zawodników, a teraz ogłoszono, że w Rzeszowie zdecydował się zostać australijski libero, Luke Perry. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała do 2020 roku.

 

Luke Perry w trakcie swojej przygody z siatkówką grał w drużynie Lakkapää Rovaniemi, która występuje w lidze fińskiej, a w 2015 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie związał się z zespołem VfB Friedrichshafen. Libero jednak szybko zmienił klub, a jego wybór padł na Berlin Recycling Volleys, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Niemiec. W 2018 roku Luke Perry związał się rocznym kontraktem z Asseco Resovią Rzeszów, gdzie o miejsce w składzie rywalizował z Mateuszem Masłowskim. Australijski siatkarz w barwach rzeszowskiego klubu rozegrał dwadzieścia dwa spotkania, notując 45% pozytywnego przyjęcia. Po zakończeniu sezonu 2018/2019, który Asseco Resovia Rzeszów, po słabym początku, zakończyła dopiero na szóstym miejscu Luke Perry zdecydował się na pozostanie w Rzeszowie na kolejny sezon. „Bardzo się cieszę, że Luke Perry w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Asseco Resovii. Mimo młodego jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który od lat stanowi o defensywie reprezentacji Australii. W poprzednim sezonie mogliśmy zobaczyć część jego umiejętności i wierzę, że w kolejnym roku rozwinie swoje skrzydła i zaprezentuje nam całość swojego talentu” – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

 

Asseco Resovia Rzeszów ostatniego sezonu nie może uznać za udany, bowiem drużyna była typowana do walki o medale, a ostatecznie zajęła dopiero szóste miejsce. Teraz rzeszowski zespół przechodzi zmiany kadrowe, które mają pomów w powrocie do walki o najwyższe trofea. Po ostatnim spotkaniu, w sezonie 2018/2019 z zespołem pożegnali się Dawid Dryja, Mateusz Masłowski, Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub oraz David Smith, a także pierwszy trener zespołu Gheorghe Cretu.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne