Andrzej Kowal wraca do PlusLigi

Trener Andrzej Kowal ponownie będzie prowadził plusligowy zespół. Szkoleniowiec stanie na czele dopiero debiutującego w najwyższej klasie rozgrywkowej MKS Ślepsk Malow Suwałki. Wcześniej Andrzej Kowal prowadził Asseco Resovię Rzeszów, a ostatnio był trenerem rumuńskiego ACS Volei Municipal Zalau.

 

Powrót do PlusLigi 

 

Andrzej Kowal pracę jako trener rozpoczynał w 2004 roku, kiedy to objął posadę drugiego szkoleniowca Asseco Resovii Rzeszów. Z rzeszowskim klubem Andrzej Kowal związany był przez 14 lat i to właśnie pod wodzą trenera Kowala Asseco Resovia Rzeszów odnosiła największe sukcesy. Wspolnie z rzeszowianani Andrzej Kowal między innymi trzykrotnie sięgnął po tytuł Mistrzów Polski, srebrny medal Ligi Mistrzów, a w 2016 roku poprowadził drużynę do tytułu wicemistrzów kraju. Po słabym poczatku sezonu 2018/2019 Andrzej Kowal pożegnał się ze stanowiskiem trenera rzeszowskiej drużyny, a jego miejsce zajął Gheorhge Cretu, natomiast Polak przeniósł się do ligi rumuńskiej. Andrzej Kowal po pięciu miesiącach pracy w rumuńakim ASC Volei Municipal zdecydował się na powrót do polskiej ligi. W sezonie 2019/2020 poprowadzi MKS Ślepsk Malow Suwałki, który po wywalczeniu mistrzostwa I Ligi wywalczył sportowy awans do PlusLigi.

 

Obecnie MKS Ślepsk Malow Suwałki przechodzi weryfikację wymagań, które klub musiał spełnić by zagrać w PlusLidze. Oficjalną decyzję poznamy  dopiero 30 czerwca, lecz wszystko wskazuje na to, że drużyna z Suwałk jest na dobrej drodze by w sezonie 2019/2020 zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Postać Andrzeja Kowala z pewnością pomoże wlodarzom klubu w pozyskaniu doświadczonych graczy oraz ma zagwarantować wysoki poziom drużyny.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne