Pierwsze zmiany w zespole mistrza Polski

Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle żegnają się pierwsi gracze. Z klubu odchodzą trzej środkowi: Tomasz Kalembka, Mateusz Sacharewicz i Mateusz Bieniek, który przenosi się za granicę, przyjmujący Rafał Szymura, atakujący Brandon Koppers oraz James Shaw i statystyk Iwo Wagner.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle minione rozgrywki zakończyła wywalczeniem mistrzostwa Polski, pokonując ONICO Warszawa w trzech spotkaniach. Pewne jest już jednak to, że kędzierzyński klub nie pozostanie na kolejny sezon w niezmienionym składzie. „Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach” – mówił prezes klubu, Sebastian Świderski.

 

Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek z zespołem pożegnał się James Walker Shaw, który nabawił się kontuzji. Siatkarz wrócił więc do Stanów Zjednoczonych, gdzie przechodzi rehabilitację.

 

W kędzierzyńskim klubie doszło również do sporych roszad na środku siatki. Włodarze oficjalnie ogłosili, ze z zespołem żegnają się Mateusz Bieniek, Tomasz Kalembka i Mateusz Sacharewicz. Mistrz Polski oraz mistrz świata, Mateusz Bieniek najprawdopodobniej przeniesie się do włoskiej Serie A, gdzie zasili szeregi Cucine Lube Civitanovy.

 

Zmiana nastąpi również na przyjęciu, na odejście z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdecydował się bowiem MVP ostatniego spotkania finałowego, Rafał Szymura. Siatkarz w minionych rozgrywkach miał okazję pokazać się w większym wymiarze podczas kontuzji Sama Deroo, a później zastąpił w składzie Aleksandra Śliwkę. Z Kędzierzyna-Koźla odchodzi również atakujący Brandon Koppers, który pełnił głównie rolę zmiennika.

 

Na kolejny rok w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle nie pozostanie również statystyk Iwo Wagner, który do zespołu dołączył w 2016 roku.

 

W zespole z Kędzierzyna w kolejnych rozgrywkach na pewno zobaczymy belgijskiego przyjmującego Sama Deroo, który przedłużył kontrakt. Barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nadal będzie bronił francuski rozgrywający, Benjamin Toniutti, który podpisał kolejną roczną umowę.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne