Bundesliga: VfB Friedrichshafen krok od mistrzostwa Niemiec

W trzecim meczu finałowej rywalizacji w niemieckiej Bundeslidze, ekipa VfB Friedrichshafen po czterech partiach pokonała drużynę Berlin Recycling Volleys. Tym samym zespół Bartłomieja Bołądzia oraz trenera Vitala Heynena objął prowadzenie w rywalizacji i już w środę stanie przed szansą zakończenia walki o złoty medal.

 

W pierwszym secie pojedynku nie zabrakło walki, a zakończył się on po grze na przewagi na korzyść ekipy z Friedrichshafen. Gospodarze skuteczniejsi byli także w drugiej odsłonie, ale w trzeciej zdecydowanie lepiej zaprezentowali się berlińczycy, wygrywając z przewagą aż dwunastu punktów. W czwartej partii zaś kropkę nad ‚i’ postawili podopieczni trenera Vitala Heynena.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 47% (15% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 50%. Przeciwnicy przyjmowali z 58% jakością (29% perfekcyjnego), zaś atakowali z 47% skutecznością. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się berlińczycy, posyłając 7 punktowych zagrywek przy 2 w obozie rywali. Skuteczniejsi o punkt byli także w grze blokiem – ustawili ich 12.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Andreas Takvam, który zdobył 11 punktów, mając w tym 2 asy serwisowe i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 64%. Liderem zespołu był David Sossenheimer. Zdobył 15 „oczek”, z czego 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 52%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 47% (10% perfekcyjnego). Bartłomiej Bołądź do dorobku zespołu dołożył 11 punktów, a w tym ustawił 3 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 47%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Linus Weber, który pojawiał się na zmianach w pierwszym, drugim i czwartym secie. Zdobył 7 punktów przy 70% skuteczności. Liderem zespołu z Berlina był Kyle Russell. Zanotował 17 „oczek”, a w tym posłał 2 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 47%.

 

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 3:1 (31:29, 25:21, 13:25, 25:19)

MVP gold: Andreas Takvam

MVP silber: Linus Weber

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne